Problemy bożonarodzeniowe

Jak ogólnie wiadomo, Reguły Murphy’ego to zabawne określenia w formie zwykle zwięzłych aforyzmów, celowo stworzonych jako formuły. Pierwsze takie prawo zostało ułożone w latach 40 XX w. Pracowano nad Badano kwestię wpływu przeciążenia na ludzki organizm.

Bateria wannowa z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura

Jak głosi jedna z możliwych wersji historyjki na zapytanie żurnalisty jak udało się uniknąć ofiar powiedziano, iż wzięto pod uwagę zasadę jednego naukowca tego projektu badawczego – Murphy’ego czyli następująca zdanie:

„Jeśli coś może się nie powieść, z całą pewnością tak właśnie się stanie”. Z czasem sentencje naukowca pesymisty z poczuciem humoru stały się tak popularne, iż zaczęto wymyślać podobne.

Prawo powyższe ma zastosowanie w mojej łazience. Ilekroć psuje się któraś bateria umywalkowa (bateria do kranu najwyższej klasy) czy bateria prysznicowa, na 100% wydarzy się to w okresie świątecznym, sprawiając w ten właśnie sposób, iż na ładnych parę dni mogę spokojnie zapomnieć o kawie (z powodu skoku mojego ciśnienia) bowiem kupno takiego elementu łatwy nie jest – wybór jest olbrzymi.
Odświeżając naszą łazienkę mamy możność realizować swe najbardziej ekstrawaganckie projekty. Musimy jednak zwrócić uwagę na pewne kwestie techniczne, ponieważ możemy kupić wprawdzie ładną baterię umywalkową, baterię prysznicową czy też baterię bidetową (baterie pod prysznic wysokiej jakości), jednakże bardzo trudnym okazać może się jej założenie w naszej łazience.

Przy wyborze istotne będą dwa parametry: to czy bateria jest „stojąca” tak zwana stożkowa czy ścienna. Baterie stożkowe są dużo łatwiejsze w montażu, ich zaletą jest to, iż ich umiejscowienie jest w mniejszym stopniu zależne od tego gdzie przebiega kanalizacja – przyłącza kanalizacyjne doprowadzające wodę, dzięki czemu często nie jest konieczne rozkuwanie ścian. Stąd są one najpopularniejsze w nowych budynkach. Kolejny typ to baterie ścienne stosowane najczęściej w starych mieszkaniach. Niestety tutaj wymagana jest precyzja podczas instalacji, gdyż inaczej czeka nas demolka, więc i dodatkowe koszta montażu.
Trzeba także pomyśleć o tym, że im bateria wannowa, bateria prysznicowa czy bateria bidetowa cięższa, tym będzie mniej podatna na zmiany temperatury wody. Poza tym większy ciężar zapewni lepszą szczelność naszej baterii.
O tym wszystkim – dzięki regułom amerykańskiego inżyniera – myślałem kiedy smażył się karp.