Streszczona w kilku zdaniach historia i charakterystyka kawy, jej znaczenie dla setek milionów osób, które ją codziennie piją

Kawa oprócz herbaty zaliczana jest do najbardziej popularnych napojów na całym świecie – codziennie ludzie piją setki tysięcy litrów espresso, cappuccino czy caffe latte. Żeby tę ogromną ilość napoju przygotować będzie także potrzebna spora ilość kawy do zaparzania, która wcześniej musiała wyrosnąć, zostać pozbierana, wypalana i wreszcie zmielona przed zalaniem wodą.

Chi-Cafe, zdrowa kawa Jacob’s Medical

Autor: Jacob’s
Źródło: Jacob’s
Dlatego też plantacje kawy zajmują tysiące hektarów, i z właśnie z nich zebrane i przygotowane ziarna wysyłane są do większości krajów. Obecnie w sklepach popularne są dwa główne rodzaje kawy, to znaczy Robusta i Arabica. Pochodzą one z odmiennych regionów świata i różnią się wyglądem ziaren i aromatem uzyskanego napoju. W naszych sklepach najczęściej jest oferowana kawa ziarnista arabica, która daje łagodny i aromatyczny smak.

Arabica ma niewielką zawartość kofeiny, przez co można ją pić wcześniej pić od robusty, lecz trudniej się ją uprawia, gdyż wymaga tropikalnego klimatu, wysokiej temperatury oraz położenia. Robusta jest znacznie bardziej aromatyczna, a dzięki wysokiej zawartości kofeiny znacznie może pobudzić organizm pijącej ją osoby.

Źródło: Kawy

Kawa zanim trafi do naszych filiżanek musi przejść parę procesów. Na plantacjach z ziaren kawowca otrzymuje się przygotowane na wypalanie ziarna kawy. Wypalanie jest bardzo ważnym procesem, to właśnie ono decyduje w głównej mierze o smaku i aromacie ziaren. Dlatego też najczęściej wykonuje się je w kraju docelowym, bo wtedy wypalone ziarna nie będą tracić świeżości w czasie długiego transportu.

Więcej informacji: tu

Kawa i przyprawy

Autor: DA
Następnie wypalona kawa ziarnista sklep jest albo zapakowywana do torebek i w takiej formie sprzedawana, albo można ją poddać ją mieleniu i pakowaniu próżniowemu, co pozwala na dłuższe zachowanie odpowiedniej świeżości. Kawę można parzyć wieloma sposobami, w zasadzie większość krajów ma swoją kulturę i obyczaje picia kawy. Pita systematycznie świetnie wpływa na ludzi, dzięki zawartości kofeiny może dodać energii i sił, a także zmniejsza ryzyko pojawienia się niektórych nowotworów.

Kliknij śmiało ten odnośnik i użyj informacji (http://www.sklep.acana.com.pl/10-akcesoria-dla-psa), by dowiedzieć się większą ilość wiadomości na prezentowany tutaj temat – one także Cię zainteresują.

No i bardzo dobrze smakuje, o czym wiedzą bardzo dobrze wszyscy którzy sięgają rano po filiżankę tego wspaniałego napoju.