Świetne sposoby na uporządkowanie kosmetyków w łazience- akcesoria, które możesz wykorzystać do uporządkowania akcesoriów

Domeną przedstawiciel płci pięknej jest to, iż zwykle posiadają wiele kosmetyków. Łazienka pełna buteleczek oraz słoiczków spędza sen niejednemu z mężczyzn, który mieszka z kobietami. Wszystkie kosmetyki możemy jednak mądrze poukładać i przechowywać tak, żeby nikomu nie wadziły.

kosmetyki, kobieta

Autor: Laura D’Alessandro
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadanie małej łazienki wiąże się z przymusem odnalezienie idealnego sposobu na gromadzenie wszystkich akcesoriów. Niekiedy jest to bardzo trudne, gdy nasza łazienka ma niestandardowy kształt albo mamy na prawdę bardzo mało miejsca. Gdy nasza sypialnia jest większa, możemy zdecydować się na kupno toaletki, do której przeniesiemy niektóre z produktów kosmetycznych. Toaletka jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ można przy niej wykonać makijaż albo fryzurę, bez potrzeby zajmowania łazienki innym domownikom. Najlepiej zakupić taką, która ma podświetlane lustro i wiele przegródek albo szuflad. Możemy w niej także trzymać posiadaną biżuterię, której zapewne jest tak samo dużo, co różnego rodzaju kosmetyków do pielęgnacji ciała, skóry czy też włosów.

Jeżeli chodzi o uporządkowanie kosmetyków w łazience, najlepiej sprawdzają się pojemne szafki. Gdy jednak nie mamy na nie miejsca przydadzą się różnego typu pojemniki, przykładowo pojemnik (pojemniki na żywność) na kosmetyki lub na szczoteczki do zębów i na waciki kosmetyczne. W wielu sklepach możemy znaleźć gustowne zestawy takich pojemników w skład których wchodzą przykładowo niebanalne mydelniczki albo pojemniki na płynne mydło. Niezwykle przydatne będą wszelkiego typu skrzynki czy też kuferki, w których można trzymać nieduże kosmetyki.

Pojemnik na kosmetyki

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki takiemu uporządkowaniu ich, zawsze będziemy wiedzieć gdzie ich szukać tudzież dodatkowo zadbamy o ład w łazience. Szafkę pod umywalką zarezerwujmy jedynie na środki czystości, których używamy do sprzątania pomieszczenia. Nie trzymajmy wraz z nimi kosmetyków czy też wacików do zmywania makijażu, ponieważ na pewno nie chcemy, by zostały one zabrudzone silnie chemicznymi środkami czystości. Ładna łazienka może stracić na uroku, jeżeli będzie pełna nieuporządkowanych kosmetyków. Warto zatroszczyć się o ich porządek jak również wyposażyć się w ładne opakowania, które nierzadko mogą dodatkowo udekorować wnętrze.