W których miejscach zrobić zakupy w Krakowie?

Do Krakowa przeważnie zaglądamy w charakterze turysty, jednak coraz więcej osób zagląda do tego niezwykle klimatycznego miasta również po to, aby zrobić zakupy. A oferta handlowa miejscowości jest niezwykle różnorodna i sprawia, iż można tutaj znaleźć wszystko, od ubrań z second handu, po ekskluzywne propozycje światowej sławy stylistów mody.

hipermarket

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com
Już w chwili przybycia do Krakowa, staje przed nami słynna Galeria Krakowska, skomunikowana z dworcem kolejowym oraz z dworcem PKS. W galerii znajdziemy blisko 260 sklepów modnych marek oraz delikatesy. Możemy tu zrobić zakupy na przykład w sytuacji, gdy czekamy na pociąg, który będzie mieć duże opóźnienie. Jeśli zamierzamy zrobić zakupy w Krakowie, możemy pójść także do jednej z wielu pozostałych galerii handlowych, jak na przykład Galeria Kazimierz, Bonarka City Center, czy Kraków Plaza. Jednak, gdy przebywamy w tym pięknym, pełnym skarbów przeszłości i kultury mieście, warto zaplanować bardziej nastrojowe zakupy, takie, których nie zrobimy w żadnym innym miejscu, nawet telefon Maxcom MM850BB.

Zakupy w Krakowie z pewnością warto rozpocząć od odwiedzenia popularnych krakowskich Sukiennic.strona akumulator 50ah akumulator 50ahZnajdziemy tu niepowtarzalne wyroby rękodzielnicze, oryginalne pamiątki oraz elementy sztuki ludowej. Możemy przebierać wśród drewnianych korali, haftowanych chust, artystycznych rzeźb i dekoracyjnych szkatułek. To miejsce ma swój niepowtarzalny charakter i zakupy robi się tu wyjątkowo miło. Następnym godnym uwagi miejscem na zakupy jest Galeria Obrazów, którą napotkamy przy Bramie Floriańskiej. Artyści malarze prezentują tu swoje obrazy, wśród których znajdziemy zarówno repliki dzieł słynnych malarzy z przeszłości, jak i sztukę współczesną, a nawet produkty z ceneo. Jeśli jesteśmy amatorami produktów luksusowych, obowiązkowym miejscem na mapie zakupowej Krakowa powinny być dla nas kamienice na Rynku Głównym 13. W ich wnętrzu znajduje się ekskluzywny pasaż handlowy, proponujący kreacje od wybitnych projektantów. To okazja do zdobycia niebanalnych zestawów na wyjątkowe okazje. Jeżeli poszukujemy produktów żywnościowych, z pewnością warto wybrać się na Rynek Kleparski i na tamtejszym targowisku kupić świeże owoce, warzywa i inne produkty żywnościowe.