Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że do końca kwietnia duża część Polaków będzie musiała złożyć PIT w Urzędzie Skarbowym

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią świetny humor oraz piękna pogoda. Musimy jedynie jeszcze wysłać PIT i będzie święty spokój.
Dawniej rozliczenie PIT-ów kojarzyło się często Polakom z istnym koszmarem.

podatki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba było wszystko liczyć ręcznie, przy pomocy pióra i kalkulatora. Nie było żadnych programów rozliczeniowych. I na dodatek na koniec należało odczekać swoje w długich kolejkach w Skarbówce. Teraz sytuacja zmieniła się diametralnie. Wszystko możemy zrobić online. Ministerstwo oferuje dostęp do wiarygodnego programu, który prawie całość zrobi za nas. Będzie wskazywał kolumny, do których musimy wpisać odpowiednie dane. Będzie nawet informował, co musimy tam wpisać. A następnie sam całość wyliczy. I w sumie to by było na tyle. Jeśli zechcemy, to możemy zapisać swoje dane i w następnym roku nie będzie trzeba już wklepywać numeru PESEL oraz adresu. Wszystko zostanie zaciągnięte z systemu. Jeżeli chcemy, to można także przekazać 1% swego podatku na szczytne cele. To mądry pomysł. Nie zbiedniejemy od tego, a możemy wesprzeć na przykład chore dzieci lub porzucone psy w schronisku. Tutaj Wybór jest wielki, gdyż fundacji w naszym kraju mamy doprawdy wiele. W tym roku ministerstwo jeszcze lepiej uprościło nam zadanie.

Po zalogowaniu się na własne konto zorientujemy się, że jesteśmy już rozliczeni.

Aby mieć więcej danych na przedstawiany tutaj temat, odkryj także (https://www.e-plastyczny.pl/Druciki%20kreatywne) pozostałe absorbujące serwisy.

Można wprowadzić do PIT-u korekty, jeżeli planujemy coś odliczyć, a jeśli nie, to można pozostawić wszystko bez zmian.

Tags:  , ,