Wybieramy najlepsze oświetlenie do konkretnych pokoi

O tym jak ważną rolę pełni oświetlenie w pomieszczeniu nie należy przekonywać prawdopodobnie nikogo. Jego podstawową funkcją jest bezsprzecznie oświetlanie pomieszczeń. Ważne jest jednak to, żeby punkty świetlne były możliwie najbardziej elegancie, dopasowane do wytroju i oszczędne.

Odszukanie żyrandola, lampki lub kinkietu, jaki spełniałby wszystkie powyższe warunki i jednocześnie nie kosztował zbyt wiele często powoduje poważne problemy. W jaki sposób się z tym uporać?

oświetlenie łazienki

Autor: Aussie Assault
Źródło: http://www.flickr.com

Na wstępie należy się dobrze zastanowić, czego nam potrzeba, ile punktów światła chcemy mieć w poszczególnych pokojach i jak mają się one prezentować. Jest to naprawdę ważne, gdyż pomoże nam podczas wizyty w sklepie i pozwoli oszczędzić sobie nietrafionych decyzji. Szukając oświetlenia do pokoju dziennego, zdecydujmy się na coś, co będzie pasować do aranżacji i przy okazji będzie reprezentacyjne, ponieważ salon to pomieszczenie, w jakim przyjmujemy gości.

Jest to zazwyczaj największy pokój w naszych domach, dlatego kupmy nie jedynie żyrandol, lecz postawmy także lampę w sąsiedztwie sofy albo dodatkowo zainstalujmy oświetlenie halogenowe. Halogeny świetnie sprawdzą się także w kuchni. Rozsądnie jest jednakże uzupełnić je dodatkowo wiszącym oświetleniem o minimalistycznej formie pasującej do mebli i kolorów ścian. W sypialni światło może być trochę mniej intensywne, ale dobrze jest zdecydować się na dodatkowe punkty światła tuż przy łóżku, bo korzystamy z nich rzeczywiście często.

oświetlenie

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawy efekt pozwolą nam uzyskać też oprawy LED- , jakie cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem. Ich wybór jest aktualnie spory, zatem nie będziemy mieli kłopotów z ich odnalezieniem w sklepach. W dodatku, nie zapłacimy za nie zbyt dużo.

Dobrym działaniem mogą być też taśmy (taśmy do przenośników) LED, jakie zastosować można przykładowo w łazience. Gdzie najlepiej kupować oświetlenie? Możliwości posiadamy kilka i w dużej mierze nasz wybór powinien być uzależniony od przygotowanego budżetu i indywidualnych wymagań. Najtańsze oświetlenie odnajdziemy w marketach budowlanych jak i sklepach www takich jak ten.