Zdrowotne i estetyczne funkcje lampy antydepresyjnej

Dobroczynny wpływ sztucznego słońca na zdrowie znany jest od wieków. W krajach skandynawskich urządzenia do helioterapii stosowane są prawie we wszelkich ośrodkach zdrowia i portach lotniczych, a także w wielu biurach. W Niemczech wykorzystuje się ich w blisko 180 sanatoriach i szpitalach, a Francuzi uważają, światłolecznictwo, za najlepsze lekarstwo na chandrę.

lampy antydepresyjne - ILUMINA

Autor: anokarina
Źródło: http://www.flickr.com

Na własnej skórze odczuwamy znaczenie światła na nasze samopoczucie. Zimą większość z nas ogarnia chandra, apatia i senność. To naturalna konsekwencja naszego organizmu na brak sztucznego słońca. Do łagodzenia tak zwanej depresji sezonowej wykorzystuje się lampy fluorescencyjne, które dają światło zbliżone do dziennego.

W tradycyjnym lecznictwie, w gabinetach spa coraz częściej w obecnym okresie mówi się o oświetleniach antydepresyjnych (lampy antydepresyjne na Lampa antydepresyjna różni się od tradycyjnej lampy głównie mocą i kolorem wydzielanego światła, które porównywalne są do światła słonecznego.

Korzystanie z lamp antydepresyjnych, reguluje między innymi mechanizm wydzielania hormonu szczęścia. Fototerapia wspomaga w odzyskaniu energii życiowej i dobrego nastroju. Można ją z powodzeniem eksploatować w warunkach domowych. Lampy antydepresyjne markowych producentów mają dokument wyrobu medycznego a o ich design dbają wybitni architekci. Współcześnie fototerapia używana jest znacząco do różnorodnego rodzaju chorób (czytaj więcej o lapach do światłoterapii). Niebanalnym problemem może być depresja zimowa, nawet w przypadku młodzieży, dzieci. Oddziaływanie dobroczynnego sztucznego słońca albo sztucznych promieni ultrafioletowych wykorzystywane jest od bardzo dawna.
Postaciami upoważnionymi do leczenia światłem są: lekarze, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci lub psycholodzy. Ta metoda zdrowienia może być stosowana w domu lub w towarzystwie pracowników ośrodków zdrowia.

Światłoterapia wykorzystywane jest w razie objawów depresji i w dużej mierze może zastąpić leki antydepresyjne czy metody psychoterapeutycznej. Fototerapia ma bardzo istotny wpływ na ludzi w podeszłym wieku, którzy dużo czasu przebywają w pomieszczeniach zamkniętych.

Bez zwlekania zobacz na stronie (https://kamrec.pl/czujniki-ruchu-pir) inne tego rodzaju posty. Tam również przeczytasz coś emocjonującego, gdyż przedstawia ona zbliżoną problematykę.

Oddziaływanie sztucznego słońca powoduje podbudowę kości i ustanie stanów depresji. Sztucznym światłem leczy się też zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które odczuwać mogą osoby zatrudnione na nocną zmianę, jak również przemieszczające do odmiennych obszarów czasowych.