

Na własnej skórze odczuwamy znaczenie światła na nasze samopoczucie. Zimą większość z nas ogarnia chandra, apatia i senność. To naturalna konsekwencja naszego organizmu na brak sztucznego słońca. Do łagodzenia tak zwanej depresji sezonowej wykorzystuje się lampy fluorescencyjne, które dają światło zbliżone do dziennego.
W tradycyjnym lecznictwie, w gabinetach spa coraz częściej w obecnym okresie mówi się o oświetleniach antydepresyjnych (lampy antydepresyjne na ilumina.pl). Lampa antydepresyjna różni się od tradycyjnej lampy głównie mocą i kolorem wydzielanego światła, które porównywalne są do światła słonecznego.
Korzystanie z lamp antydepresyjnych, reguluje między innymi mechanizm wydzielania hormonu szczęścia. Fototerapia wspomaga w odzyskaniu energii życiowej i dobrego nastroju. Można ją z powodzeniem eksploatować w warunkach domowych. Lampy antydepresyjne markowych producentów mają dokument wyrobu medycznego a o ich design dbają wybitni architekci. Współcześnie fototerapia używana jest znacząco do różnorodnego rodzaju chorób (czytaj więcej o lapach do światłoterapii). Niebanalnym problemem może być depresja zimowa, nawet w przypadku młodzieży, dzieci. Oddziaływanie dobroczynnego sztucznego słońca albo sztucznych promieni ultrafioletowych wykorzystywane jest od bardzo dawna. Postaciami upoważnionymi do leczenia światłem są: lekarze, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci lub psycholodzy. Ta metoda zdrowienia może być stosowana w domu lub w towarzystwie pracowników ośrodków zdrowia.
Najnowsze komentarze