Co jest ważne, gdy chcesz zacząć swą przygodę z perkusją?

Dla mnóstwa osób może to być wielka przyjemność, jednak jest to także ciężka praca.
Jeśli chcielibyśmy zostać samoukiem i nauka gry na perkusji pod okiem wyszkolonego nauczyciela nie wydaje nam się konieczna, powinniśmy być bardzo cierpliwi.

praca
Należy od pierwszych dni nauki pamiętać o metronomie. To narzędzie zapewni Ci równe granie, ponieważ to na Tobie jako perkusiście będzie spoczywało zachowanie rytmu utworu. Od razu nie musisz kupować kosztownego metronomu. Na początek wystarczy nawet nieskomplikowany program do komputera lub komórki.

To fakt, że informacje pod tym linkiem są wyjątkowe, więc jeśli masz ochotę zdobyć większą ilość danych na opisywany wątek, to przejdź do treści (https://www.hotelarkonpark.pl/biznes/oferty) – odsyłacz jest tu.

Można też pobrać metronom ze strony online. Rozpoczynając swoją historię z perkusją, musisz posiadać własny charakter. Inspiracje możesz czerpać od innych oraz odgrywać covery ale zawsze staraj się dorzucić coś od siebie. Niezwykle istotny jest poprawny układ rąk oraz trzymanie pałeczek. Już od pierwszych lekcji powinieneś zwracać na to baczną uwagę. Ważne jest także to, żeby regularnie trenować. Korzystniej będzie, gdy codziennie będziesz ćwiczyć po czterdzieści minut, niż 2 dni w tygodniu po trzy godziny.

nauka gry na perkusji

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Nuty na perkusję nie są skomplikowane. Materiałów obecnych w sieci nie będzie można nauczyć się bez znajomości nut. Najlepiej by było, gdybyś na pierwszym etapie edukacji, korzystał z pobierania zajęć u wyszkolonego perkusisty. Doświadczony instruktor pozwoli unikać złych nawyków w grze, jakie mogą powstać na początku. Może pomóc Ci również poznać wszystkie strony takiego zawodu jak bębniarz. Nie można zaniedbywać na pierwszym etapie edukacji gry na samym werblu albo padzie perkusyjnym. W ten sposób nabyta technika efektywnie się przełoży na grę na całym zestawie perkusyjnym. Trzeba słuchać różnych gatunków muzyki. Da Ci to więcej idei na Twoją grę i pozwoli do pewnego stopnia kreować swój styl.

Dobrym rozwiązaniem jest zebranie brygady i założenie formacji muzycznej lub spotkanie się co jakiś czas z osobami grającymi na różnych instrumentach. Niezwykle istotna jest umiejętność współpracy z różnymi muzykami.