Co zyskamy przekazując go do skupu?

Dzisiaj posiadanie przynajmniej jednego telefonu jest standardem. Są i tacy, którzy posiadają ich kilka – jeden do pracy, drugi na co dzień, trzeci na zdjęcia, czwarty przede wszystkim do korzystania z internetu i innych aplikacji itp. Z zakupem telefonów nie ma bowiem obecnie żadnego problemu. A jak jest z ich skupem?

telefony

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna zakupić aparat to nie problem i pozbyć się go – teoretycznie też żaden kłopot. Najprościej jest wyrzucić zbędny model, jednakże wówczas nic nie uzyskamy. A zyskać jak najbardziej możemy, jeśli oddamy telefon do skupu. skup starych telefonów komórkowych, tak samo jak skup (skup złota Warszawa Targówek) innych rzeczy funkcjonuje na prostej zasadzie – sprzedającym jesteśmy my, klienci, którzy mają do zaoferowania sprzęt, którego z konkretnego powodu nie możemy bądź nie chcemy już używać. Oczywiście na zbyciu możemy mieć sprzęt przeróżnej jakości – zupełnie nie działający, uszkodzony lub sprawny. Dlaczego opłaca się oddać telefon na skup?

Po pierwsze, za oddawany telefon możemy otrzymać pieniądze. To, ile zarobimy, zależy od wyceny, która z kolei zależy od stanu technicznego aparatu. W wielu przypadkach uszkodzona jest tylko obudowa i zewnętrzna powłoka aparatu, gdy tymczasem pozostałe podzespoły pozostają jak najbardziej sprawne. Stąd też nabywający może nam za nie zapłacić konkretną sumę. Kluczowa jest również obecna cena telefonu na rynku. Wiadomo, że za oddawany sprzęt nie otrzymamy więcej niż aktualnie kosztuje.

Aparaty telefoniczne z czasem tracą na swojej wartości, gdyż rynek co chwila oferuje nowsze, bardziej rozbudowane modele. Aczkolwiek niezależnie od tego ile otrzymamy pieniędzy za oddawany telefon, zawsze będą to jakieś pieniądze. Za pozbycie się aparatu do kosza nikt nam nie zapłaci.

Inną zaletą jeżeli chodzi o przekazanie aparatu na skup (sprawdź informacje) jest oczywiście ochrona środowiska, a jednocześnie większe bezpieczeństwo danych. Wyrzucając telefon, z którego ktoś inny mógłby zrobić jeszcze użytek, marnotrawimy dostępne możliwości, a jednocześnie narażamy się na to, że nasze dane zachowane na telefonie mogą znaleźć się niepowołanych rękach. Nie wiadomo przecież w czyich rękach ostatecznie znajdzie się nasz sprzęt. Natomiast, gdy oddamy go do skupu, tam takie dane zostają bezzwłocznie zniszczone.