Dlaczego współczesne pampersy są o dużo częściej używane niż pieluszki tetrowe

Samo pranie wymagało zakupu specjalnych detergentów i wykorzystania wrzącej wody – czasem nie obyło się bez gotowania pieluch w olbrzymim garze na piecu. Świeżo upieczeni rodziciele przeżywali katusze, kiedy w autobusie ananasa trzeba było przewinąć. Powijaki zwane pampersami okazały się być praktyczniejsze: bywają jednokrotnego użytku, niemalże sterylne, można je z łatwością założyć maluchowi nawet w czasie zakupów w galeriach handlowych, gdzie czekają specjalnie przeznaczone do tych celów miejsca.

Takie pieluszki można współcześnie dostać bezproblemowo w wielu rozmaitych sklepach z akcesoriami dla niemowląt, także w internetowych. Ich zakup jest o wiele bardziej zyskowny aniżeli nabywanie pieluszek jednorazowych, jakie każdorazowo powinno się wyrzucać. To całkowicie oczywiste, że małym dzieciom pieluszki trzeba zmieniać bardzo często, tak naprawdę co krok, więc niewątpliwie nie da się zaprzeczyć temu, iż nabywanie pieluszek jest ogromnym wydatkiem. Po co więc przepłacać? Przekonaj się, iż pieluszki wielorazowe okażą się o wiele lepszym wyborem- polecam ten sklep.

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce przeważnie w 40-60°C bez uprzedniego namaczania. Pieluszek nie wolno namaczać bo w wodzie namnażają się bakterie. Nie ma też konieczności wygotowywania pieluszek, a pranie w niższej temperaturze z dodatkiem odpowiednich środków piorących wydłuża żywotność pieluszki.

Ta najnowsza publikacja (https://sklep.dobroplast.pl/) została napisana specjalnie dla ciebie. Sprawdź ją, by odkryć nowe info. Zapraszamy do nas!

Do prania dodajemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie wypłukujemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeśli pieluszki są bardzo zabrudzone należy zastosować pranie wstępne z dodatkiem mydła żółciowego. Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydełku oliwkowym. Co kilka prań należy wyprane otulacze zanurzyć w kąpieli lanolinowej.

Wytwórcy artykułów dla dzieci poszli jeszcze krok dalej. Wymyślili majtki treningowe, które mają za priorytet nauczyć dzieci czynności korzystania z nocnika. Takie majtki wyprodukowane są tak, aby z jednej strony natychmiast nie przemakały, a drugiej, by dziecko zauważało niedogodność, kiedy się zmoczy. Niełatwo wyobrazić sobie w tej roli pieluchę z materiału – za mocno krępuje ruchy dziecka, które jednak ciągle ma świadomość, że… chodzi w pieluszce (odsyłam do tej strony).

Pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane najlepiej suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, bo powoduje ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie trzeba także prasować. Przeciwnie prasowanie niekorzystnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można znacznie oszczędzić pieniędzy a wiadomo, że przy potomkach wydatków jest całe mnóstwo.Dużo wiecej mam wraca do używania pieluch, bo dziecko ma obcowanie z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Wiemy, że towary ekologiczne dla nas wszystkich to dobre skojarzenia.