Fotografia dla początkujących, czyli nie potrzebny jest drogi sprzęt, by robić piękne zdjęcia

Wspaniała fotografia to nie jedynie ekskluzywny aparat fotograficzny. Na dobrą sprawę nie powinno się posiadać rewelacyjnej lustrzanki, aby wykonać zdjęcie, które zwycięży w turniejach i zobaczy je cały glob. Każdy z nas jest w jakimś zakresie fotografem, ponieważ w współczesnych czasach robi się zdjęcia zawsze i faktycznie wszędzie.

fotografia

Autor: Doug Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne, czy jest to telefon, czy dużej jakości aparat. Coraz więcej osób zaczyna rozumieć, że ilość nie zawsze jest odpowiedniejsza, niż wartość, stąd też zaczyna poznawać arkana fotografii, interesować się, jakie zdjęcie, z którą konstrukcją jest najpiękniejsze a także jak osiągnąć wartość najlepszą. Najistotniejszą kwestią na tymże początku jest zrozumienie, że aparat za parę lub kilkanaście tysięcy nie jest niezbędny, by wykonywać rewelacyjne zdjęcia (więcej pomocy). Posiadać świetny sprzęt to nie zawsze to samo, co robić ciekawe zdjęcia.

Samo naciśniecie przycisku nie jest równoznaczne ze zrobieniem zdjęcia, istotniejszy jest sam projekt, ćwiczenie techniki, nauka podstawowych, ważnych rzeczy. Na sam wstęp trzeba opanować przynajmniej kilku sztuczek, które profesjonalny fotograf fotografia architektury warszawa wykorzystuje, a które nawet największy laik zrozumie. Głównie samo kupowanie drogiej lustrzanki nie wystarczy. Nie da się od razu wykonać atrakcyjnych zdjęć, od razu po zakupieniu lustrzanki. Na pożytek swój często naprawdę wystarczy znakomity cyfrowy aparat, bo jest wygodny i zwykle znajdzie się na niego miejsce. Powinno się pamiętać, że do lustrzanki potrzeba bardzo wiele dodatków a także wielkiej, ciężkiej torby.

fotograf

Autor: marielinden4
Źródło: http://www.flickr.com
By wykonać ciekawe zdjęcie, nieistotne jakim aparatem najpierw należy… zapoznać się z instrukcją obsługi. Każdy mechanizm jest inny, dlatego ważną kwestią, którą trzeba zrobić to pojąć sprzęt (więcej przeczytasz na tej stronie). W instrukcji obsługi zapisane jest krok po kroku, co zrobić, żeby sprzęt działał idealnie. Tam są również wskazówki, które określają co wykonać, żeby zrobić idealny portret, czy panoramę. Jedną z ważnych rad jest to, że właściwiej robić ujęcia z bliska niż zoomować obraz aparatem, ponieważ traci się wówczas na jakości zdjęcia. Prócz tego warto używać trybów, ale najpierw dobrze opanować do czego służą konkretne.