Jak interesująco odpoczywać w Szklarskiej Porębie

Urlop to niezwykle wyczekiwany czas w życiu niemal każdego z nas. Jeżeli decydujemy się na relaks w kraju, mamy naprawdę bardzo duży wybór ciekawych miejsc. Wszyscy znajdą coś odpowiedniego dla siebie, a wakacje na pewno będą niezapomniane.

szklarska poręba

Autor: Karol K
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy chcemy łączyć aktywny wypoczynek, zwiedzanie i relaks zdecydowanie należy udać się do Szklarskiej Poręby. To miejsce, które nas nie rozczaruje.

Szklarska Poręba leży w województwie dolnośląskim. Popularnym miejscem są mieszczące się na jej terenie wodospady. Na tle wodospadu Szklarki można zrobić zdjęcie z niemalże już słynnymi bernardynami. Innym znanym miejscem jest Zakręt Śmierci. Leży pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrojem, a jego łuk ma prawie 180 stopni. Nazwa miejsca pochodzi się od bardzo dużej liczby wypadków, jaką powodowali kierowcy niezachowujący ostrożności. Szklarska Poręba jest również zwana miastem Ducha Gór. Krąży o nim wiele legend, a muzeum w omawianej miejscowości posiada nawet poświęconą mu ekspozycje. Istnieje pogląd, że kiedy w górach grzmi, Duch Gór płacze za utraconą ukochaną. Miasto to jest jednak ciekawe dla miłośników legend oraz przyrody. Jeżeli przede wszystkim potrzebujemy relaksu, a w dodatku interesuje nas Szklarska Poręba hotel SPA (SPA BossaNova) to coś idealnego dla nas. Kąpiele w jacuzzi, relaksujące masaże lub sauna – każdy odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Pełny odpoczynek gwarantuje Szklarska Poręba apartamenty, domki lub pensjonaty, wybór noclegu jest ogromny. Jeżeli wakacje (wycieczki na santorini EccoHoliday) i odpoczynek to dla kogoś przede wszystkim dobra zabawa, w Szklarskiej Porębie z całą pewnością nie będzie się nudził. W mieście organizowanych jest mnóstwo imprez, poza tym w centrum miasta zawsze coś się dzieje. Gdy jesteśmy ciekawi jak wygląda Szklarska Poręba hotele ( BossaNova) z kolei zupełnie nas nie interesują, ponieważ mieszkamy niedaleko – to miasto będzie perfekcyjne na spacer. Krajobraz jest naprawdę piękny i sam spacer będzie czystą przyjemnością.

szklarska poręba

Autor: garwol
Źródło: http://www.flickr.com

Cudze chwalicie, swego nie znacie – to popularne powiedzenie dokładnie pasuje do wielu z nas. Wymarzony urlop kojarzą się często z gorącą plażą w „ciepłych krajach”. Jednak Polska posiada mnóstwo wspaniałych miejsc wartych zobaczenia, jednym z nich z całą pewnością jest właśnie Szklarska Poręba. Jej różnorodność, zapierające dech w piersiach krajobrazy, rezerwaty przyrody, okazałe wodospady, trasy wycieczkowe oraz różne imprezy masowe sprawiają, że niemalże każdy może poczuć się świetnie w tym miejscu. W dodatku hotele zagwarantują pełny relaks dzięki SPA. Szklarska Poręba jest miastem, które na pewno warto odwiedzić i skorzystać z jego uroków.

Tags:  ,