Gdy zapodziejesz klucze

Czasem tak bywa, że człowieka dręczy straszny pech. Nagle gubią się cenne szpargały, bez których trudno sobie poradzić, takie jak klucze do auta albo mieszkania. O ile pechowo nie schowałeś gdzieś zapasowej kopii, trzeba zamówić ślusarza, który potrafi pokonać każdy zamek.

Oglądając takie usługi jak posiada całą masę firm trudniących się tym fachem.

Aby odszukać dobrego ślusarza, którzy funkcjonuje 24h, do Google wpisz słowa. Naturalnie o ile nie zamieszkujesz w stolicy, możesz wpisać tam inną miejscowość. Miej na uwadze, żeby wezwać ślusarza, który szybko dotrze na miejsce. Nie zapominaj, że najprawdopodobniej po otwarciu drzwi niezbędna okaże się ich wymiana.

Jak zabezpieczyć się przed takimi kłopotami w przyszłości:

– spraw sobie parę odbitek ważniejszych zestawów kluczy. O ile posiadasz kogoś spolegliwego, na przykład członka rodziny, oddaj komplet na przechowanie. W innym wypadku możesz schować klucze expro klucze w ofercie pronar w jakimś schowku, np. w depozycie bankowym.

drzwi wejściowe

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

– zapasową parę kluczy schowaj gdzieś w okolicy domu. To postępowanie jest rzecz jasna właściwie tylko wtedy, jeśli mieszkasz w willi i posiadasz ogródek, gdzie możesz dobrze przechować klucze. Pamiętaj, że kryjówka musi charakteryzować się dwiema właściwościami. Primo, powinna być trudna do namierzenia przez niepowołane osoby. Secundo, musi być łatwa do namierzenia przez Ciebie. To jasne, że mózg czasem może zawodzić.

– klucze zawsze przechowuj w określonym miejscu, na przykład w kieszeni. Często badaj, czy wciąż tam są.

– do zestawu kluczy dołącz smycz, dzięki której przymocujesz je do szlufki spodni albo kieszeni.

– o ile regularnie spacerujesz w tłocznym miejscach, cały czas pilnuj kieszenie, ponieważ złodzieje umieją być bardzo zwinni. Sprawny złodziej ukradnie Ci coś z kieszeni i nic nie poczujesz.