Tenis dla każdego. Jak dobrze zacząć żeby się nie zniechęcić?

Rozpoczął się wrzesień. Po ustabilizowaniu się planu w szkole, wielu dorosłych poszukuje ciekawych zajęć popołudniowych dla swoich dzieci. Bardzo często dokonują wyboru spośród zajęć z języków obcych, sztuk walki, zajęć muzycznych i sportów. Wśród dyscyplin sportowych stosunkowo często są to: piłka nożna, jazda konna, tenis. Kiedy jesteśmy zdecydowani posyłać dziecko na lekcje gry w tenisa dla dzieci i młodzieży, ważne jest, żeby instruktor dostosował się do poziomu kursantów i by od całkowitego początku pracować na dobrym sprzęcie i w dopasowanym obuwiu. Jak je wybrać?

Korty tenisowe

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle rozpoczynamy od dwóch kwestii, jakimi są rakietka i naciągi tenisowe.

Czy ten wpis wciągnął Cię kompletnie? Jeżeli tak, to zobacz również inny pomocny link, który zawiera równie interesujące wiadomości.

Dokonanie wyboru rakiety jest sprawą bardzo indywidualną, dlatego gdy chodzi o rakietę dla dziecka bądź nastolatka, należy pomóc przy testowaniu każdego egzemplarza i ewentualnie podpowiedzieć coś, kiedy wybór się zawęża. Oczywiście poszukiwanie dobrej rakiety w sklepach www i przeszukiwanie internetowych forów nie jest właściwym tropem, ponieważ każdą rakietę trzeba przymierzyć, obejrzeć, przytrzymać w dłoni, wykonać nią kilka ruchów, zestawić z inną – naciągi do tenisa.

Model powszechnie polecany w sieci naszemu dziecku może zupełnie się nie sprawdzić, więc pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić po zapisaniu dziecka na lekcje gry w tenisa powinno być pójście do sklepu sportowego z szerokim wyborem rakietek. Dobrze jest zapytać trenera o jakieś dobre rady lub sprawdzone praktyki. Unikajmy rakietek z kompozytu węglowo-aluminiowego – nie sprawdzą się. Prawdą jest, iż są tańsze, ale niestety, niska cena jest ich jedyna zaletą.

Tenis

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Waga rakiety również jest istotny, w końcu maluch nie tylko musi potrafić ją stabilnie utrzymać, ale też celnie trafiać w piłkę. Natomiast wybranie zbyt lekkiej rakietki będzie skutkowało niezbyt celnymi trafieniami. Główka rakietki nie może być zbyt wielka, chociaż pozornie duża może przywodzić na myśl łatwiejsze wycelowanie w piłeczkę.

Balans rakiety musi być taki, aby zapewniał graczowi kontrolę nad poszczególnymi uderzeniami. Naciągi tenisowe to także istotny element – za twarde naciągi będą barierą do wyważonych uderzeń, za miękkie struny z kolei będą dawały wrażenie spadania piłeczki. Oczywiście łapanie okazji zawsze daje poczucie świetnie zrobionego interesu, ale rakieta tańsza niż dwie stówki nie jest rakietą, jaka posłuży kilka lat Obejrzyj także buty do tenisa .