Jak uniknąć kontuzji? Kupuj dobry sprzęt!

Kontuzje podczas uprawiania sportu są sprawą naturalną. Przypuszczalnie każdy, kto zajmował się sportem, miał przynajmniej jedną kontuzję w życiu. Mimo to, że wypadki się zdarzają, nie oznacza to, że nie można zmniejszyć ryzyka ich pojawienia się.
Jedną z wielu najczęstszych przyczyn kontuzji niewątpliwie jest źle dobran sprzęt sportowy.

Wiadomo – ile sportów, tyle różnych sprzętów jest potrzebnych. O ile jednak piłka do siatkówki czy koszykówki jest całkiem łatwa do wybrania (nie zależy przecież bowiem od czyjejś wagi czy wzrostu), o tyle inny sprzęt (kurtki jeździeckie) wymaga dokładnego przemyślenia jak również ostrożnego wyboru. Na przykład, wybierając kije do unihokeja () powinno się wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii. Na przykład wzrost osoby, która będzie tego kija używała. Im dana osoba jest niższa, tym krótszy powinien być ten kij. Zasada ta jest jednak szczegółowo opisana na specjalistycznych stronach Internetowych. Granie zbyt krótkim kijem może mieć tak poważne konsekwencje jak na przykład ryzyko pojawienia się kontuzji kręgosłupa. Innym kryterium wyboru kija jest również nasza waga – im jest ona cięższa, tym bardziej sztywny powinien być kij.
rakiety do badmintona

Autor: zombieite
Źródło: http://www.flickr.com
trasy

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com

Również kupując rakiety do badmintona () powinno się pamiętać o różnych kwestiach, tak by zmniejszyć ryzyko jakiejś kontuzji. Na przykład, zbyt ciężka rakieta może przyczynić się do przeciążenia lub nawet kontuzje ręki. Pod uwagę należy wziąć także wybór najlepszego dla nas uchwytu i materiału. Jak widzisz, wybór najodpowiedniejszego sprzętu sportowego wcale nie jest łatwy. Niewątpliwie warto jednak poświęcić temu odpowiednią ilość czasu i uwagi.

Pomocne mogą być różne sklepy sportowe, w których można poradzić się sprzedawców, którzy często są specjalistami w danej dziedzinie fachu. Próbując uniknąć nowych kontuzji należy również pamiętać o tych wcześniejszych. Przykładowo, jeśli miałeś nadwyrężony nadgarstek, stabilizator kolana może okazać się dla Ciebie jedną z najlepszych inwestycji.
Tags:  , ,