Triathlon: jak się przygotować?

Biegasz dosyć regularnie? W dodatku potrafisz dobrze pływać i lubisz wycieczki na rowerze? A zatem dlaczego nie spróbować swoich sił w triathlonie? Sprawdź jak się do niego przygotować, by być w rewelacyjnej formie, zrealizować zamierzony cel i nie nabawić się kontuzji.

Jazda na rowerze

Autor: Lenny
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że istnieje kilka form triathlonu wśród, których wymienić możemy zawody długodystansowe i krótkodystansowe. Wybierz takie, które najbardziej odpowiada Twojemu poziomowi i czasowi jaki pozostał do zawodów. Od czego zatem zacząć przygotowanie do triathlonu? Ważne jest, aby mieć realny cel. Od tego zależy jak będzie wyglądał Twój program treningowy. W dodatku założenie sobie celu ma efekt motywacyjny. Odmierzaj dni do triathlonu, notując w dzienniku przygotowań najdrobniejsze szczegóły. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć swój progres i będziesz świadom ile jeszcze przed Tobą. Planowanie jest fundamentem sukcesu w każdej dziedzinie życia, w sporcie również!

Przygotowanie do triathlonu to nie tylko poznanie swoim możliwości, a również słabości. Początkowa praca, którą musisz wykonać polega na wyłączeniu lub chociaż zredukowaniu elementów, które mogłyby zniweczyć plan osiągnięcia konkretnego celu. A więc jakie są Twoje słabości? Sporządź uczciwy rachunek sumienia! Lista potencjalnych przeszkód wiąże się z obszarami takimi jak: styl życia, odżywianie, podatność kontuzje oraz taktyka. Przygotowanie do triathlonu najlepiej rozpocząć rok przed zawodami. Ten czas powinieneś podzielić na etapy treningowe. W pierwszej kolejności musisz skupić się na poprawieniu kondycji i stopniowym zwiększaniu wysiłku podczas treningu.

Pływanie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Twoim kolejnym celem powinno być pobijanie własnych rekordów a podczas ostatnich dni przed triathlonem będziesz częściowo zmniejszać intensywność treningów – wskazany jest jogging, jazda na rowerze i pływanie, lecz po prostu na nieco mniejszych dystansach i z mniejszym wysiłkiem, by pozwolić ciału odpocząć.

Plan przygotowań do triathlonu musi wiązać się ze zwiększeniem szybkości, wytrzymałości siłowej i wytrzymałości beztlenowej.

Poszukujesz uzupełniających materiałów na omawiany tutaj temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej pizza Katowice galeria katowicka a zobaczysz, że to było niezwykle łatwe.

Ważne, by naprzemiennie i systematycznie uprawiać trzy dyscypliny, poza tym urozmaicać treningi, planować sobie jeden dzień odpoczynku w tygodniu a na weekend warto zaplanować bardziej wymagający trening. Dzięki dobremu rozplanowaniu przygotowań przekonasz się, że triathlon to nie tylko wyzwanie, ale również doskonała zabawa, w której możesz uczestniczyć przez wiele lat. A więc do zobaczenia na mecie!