Gry dla każdego: Minecraft

Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma znaczącą wadę, gdyż, przeważnie premierę mają gry średnie, nie zapadające w pamięć. Zresztą, identycznie jest z recenzjami muzycznymi czy z filmami.

Najlepsza gra na rynku

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawe wyjątki ostatnich miesięcy to zdecydowanie The Wolf Among Us, Valiant hearts czy gra Soul Suspect. W branży dzieje się coś jednakże więcej, poza wymyślaniem i recenzowanie nowych gier. A wszystko to dzięki pewnej grze, co się zowie – Minecraft.

Przypomnijmy, iż Minecraft to jedna z najbardziej znanych gier sandbokowych. Gracz posiada kontrolę nad własną postacią, może ją dobrowolnie kształtować. Prace nad tego typu grą rozpoczęły się w 2009 roku i trwają nadal. Gra projektowana jest na platformie Java. To najbardziej istotne, ponieważ oznacza to, że są odpowiedzialne za nią zupełnie inne systemy niż w przeważącej liczbie gier, jakie obecnie powstają. W czasie grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Dzięki temu każdy świat jest oryginalny i niepowtarzalny.

Główny komunikat brzmi: Gra Minecraft – 50 mln egzemplarzy sprzedanych! No tak, jeśli krążyła wam gdzieś po głowie myśl, jak bardzo popularny jest Minecraft.

Nie wystarcza Ci ten krótki artykuł opublikowany w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej podstawy gry na perkusji tutaj, znajdziesz tam dodatkowe informacje.

to teraz już to wiecie. W czasie, gdy, jeden z autorów tej gry pochwalił się wynikami, większość graczy doznała szoku, ponadto nasunął się jeszcze inny interesujący wniosek.

Gra dla każdego

Źródło: http://www.morguefile.com/

Szczególnie, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra dostępna na Play Station 3 i Xboksa 360, przegoniła pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Aktualnie, gdy piszę ten artykuł wartośc 50 milionów jest zdecydowanie wyższy!

Trzeba przyznać, że ta wartość robi wrażenie pod każdym względem. Ażeby zrozumieć czemu tak się stało, przyjrzyjmy się na inne rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, nabyło ją 143 miliony nabywców.

Na następnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł dołączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już dziś, są Mario Bros, Mario Kart Wii a także Grand Theft Audio. Minecraft pewnie będzie jeszcze długo panował, tym bardziej, że tworzone są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.