Jak wyleczyć depresję sezonową?

Depresja jest jedną z najpoważniejszych chorób, ponieważ wprowadza chorego w groźny stan, który w niektórych przypadkach może skończyć się nawet samobójstwem. Na szczęście obecnie zdecydowanie więcej osób jest świadomych tego, że depresja nie jest powodem do wstydu i szuka pomocy u specjalistów. Odrębnym gatunkiem jest depresja sezonowa, która z reguły występuje w czasie miesięcy jesiennych i kończy się wiosną. Specjaliści nie znają faktycznych powodów występowania tego zjawiska, jednakże podejrzewa się, iż obniżenie nastroju w miesiącach jesiennych i zimowych może być spowodowane najczęściej niskimi temperaturami oraz brakiem promieniowania słonecznego. Gdy odczuwa się smutek, bezpodstawny lęk i niechęć do kontaktów z innymi ludźmi, być może cierpi się na depresje sezonową. Trzeba zaznaczyć, że schorzenie to występuje najczęściej u kobiet. Na dodatek, może dotykać również dzieci. Jak w takim przypadku walczyć z tego rodzaju wrogiem?

depresja

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj wykorzystywana jest psychoterapia. Niekiedy zalecane jest też przyjmowanie środków przeciwdepresyjnych. Poleca się też wyjazd do państw, gdzie pogoda jest bardziej słoneczna. Interesującą i coraz częściej wykorzystywaną alternatywą jest także fototerapia, a więc leczenie światłem. Lampy produkują najczęściej światło, którego moc przekracza próg 2500 luksów. Naświetla się za ich pomocą oczy lub obszar, który znajduje się poniżej kolana. Warto zaznaczyć, że światło, mimo że przypomina promieniowanie słoneczne, jest absolutnie bezpieczne, ponieważ lampy posiadają specjalne filtry. Co ciekawe, ta forma leczenia okazuje się być naprawdę dość efektywna i pomaga nawet do 80% pacjentów. Poza tym, terapia światłem najczęściej nie generuje nieprzyjemnych skutków ubocznych, co jest jej ważną zaletą (więcej o światłoterapii).

Dzisiaj lampy stosowane w fototerapii można bez problemu nabyć i postawić we własnym mieszkaniu bądź biurze.

Jeśli opublikowane w tym miejscu informacje są według Ciebie zajmujące, kliknij tu, gdyż w danym serwisie (https://sklep.autopart.pl/do-pojazdow-azjatyckich-600-090-akumulator-autopart-galaxy-smf-azjatycki-100ah-850a,c5,p232,pl.html) też przeczytasz coś interesującego!

Są coraz powszechniej wykorzystywane, zważywszy, że sporo mówi się o chorobach depresyjnych i ludzie są skłonni do rozpoznawania niepokojących objawów też w swoim przypadku. Na szczęście wzrasta więc świadomość społeczna. Kiedy w czasie zimy i jesieni zauważymy u siebie obniżony nastrój, trzeba zdecydować się na terapię najlepiej światłem, która pozwala na przetrwanie do wiosny i cieszenie się znakomitym samopoczuciem – dobierz lampę dla siebie.