Jak znaleźć pracę, nie mając żadnych znajomości?

Zapewne nie jeden raz słyszałeś, że bez znajomości trudno będzie otrzymać dobrą pracę. Pracodawcy na ogół wolą zatrudnienie osób z praktyką jak też poleceniem z poprzedniej firmy.
Jednak wielu osobom udaje się odnaleźć pracę, nie mając żadnych komityw.

Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl
Starczy mieć dobry plan. Wiele osób nie lubi koncepcji tworzenia sieci kontaktów, jednak nie musi ona się wiązać z niezręcznym machaniem do nieznajomych podczas koktajlowego przyjęcia i zbierania wizytówek od ludzi, jakich się nie zna. Kreowanie sieci oznaczać może równie dobrze odnowę kontaktów z przeszłymi znajomymi, którzy właśnie rozpoczęli pracę dla atrakcyjnej firmy. Warto użyć też kontaktów z platform społecznościowych. Jeśli poszukujesz zatrudnienia, poinformuj o tym – być może twój sąsiad bądź znajomy znajomego jest kierownikiem firmy, w jakiej chcesz podjąć pracę.
prawo
Jeżeli opisany plan się nie powiedzie, nie kapituluj i aplikuj na posadę pomimo wszystko. Pamiętaj, że nawet, jeżeli znasz kogoś w konkretnej firmie, nie masz gwarancji, że będziesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Komitywy to nie całość. Jeśli istotnie jesteś idealnym kandydatem na owo stanowisko, zaufaj, iż dostaniesz pracę. Posiadanie doskonałego CV, doświadczenia i pozytywnej postawy może starczyć. Jeśli zostaniesz poproszony na kwalifikacyjną rozmowę należycie się do niej przyszykuj.

Włóż należyty strój, zabierz z sobą doskonale skreślone CV, wszelkie świadectwa i dyplomy. Bądź pewny siebie.

Z przyjemnością zalecamy te informacje (https://www.chryzantemy.pl/cennik/) do przejrzenia. Znajduje się tutaj wiele cennych porad, które warto wprowadzić w swoim życiu.

Spoglądaj rozmówcy w oczy. Znakomicie było by gdybyś przed rozmową przejrzał publikację o mowie ciała.