Jak znaleźć pracę, nie mając żadnych znajomości?

Zapewne nie jeden raz słyszałeś, że bez znajomości trudno będzie otrzymać dobrą pracę. Pracodawcy na ogół wolą zatrudnienie osób z praktyką jak też poleceniem z poprzedniej firmy.
Jednak wielu osobom udaje się odnaleźć pracę, nie mając żadnych komityw.

Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl
Starczy mieć dobry plan. Wiele osób nie lubi koncepcji tworzenia sieci kontaktów, jednak nie musi ona się wiązać z niezręcznym machaniem do nieznajomych podczas koktajlowego przyjęcia i zbierania wizytówek od ludzi, jakich się nie zna. Kreowanie sieci oznaczać może równie dobrze odnowę kontaktów z przeszłymi znajomymi, którzy właśnie rozpoczęli pracę dla atrakcyjnej firmy. Warto użyć też kontaktów z platform społecznościowych. Jeśli poszukujesz zatrudnienia, poinformuj o tym – być może twój sąsiad bądź znajomy znajomego jest kierownikiem firmy, w jakiej chcesz podjąć pracę.
prawo
Jeżeli opisany plan się nie powiedzie, nie kapituluj i aplikuj na posadę pomimo wszystko. Pamiętaj, że nawet, jeżeli znasz kogoś w konkretnej firmie, nie masz gwarancji, że będziesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

Czy poszukujesz na tej stronie www czegoś wyjątkowo interesującego? Zapraszamy zatem do kolejnego artykułu. Musisz tylko wejść w ten link.

Komitywy to nie całość. Jeśli istotnie jesteś idealnym kandydatem na owo stanowisko, zaufaj, iż dostaniesz pracę. Posiadanie doskonałego CV, doświadczenia i pozytywnej postawy może starczyć. Jeśli zostaniesz poproszony na kwalifikacyjną rozmowę należycie się do niej przyszykuj.

Włóż należyty strój, zabierz z sobą doskonale skreślone CV, wszelkie świadectwa i dyplomy. Bądź pewny siebie. Spoglądaj rozmówcy w oczy. Znakomicie było by gdybyś przed rozmową przejrzał publikację o mowie ciała.