Jaką rolę spełniają kurtki w codziennej garderobie, jaka będzie najbardziej odpowiednia w zależności od okresu roku

W naszej strefie klimatycznej w niektórych okresach roku koniecznie jest użycie cieplejszej odzieży. Niekiedy powinna być ona nawet bardzo ciepła, bo bywają i u nas trzydziestostopniowe mrozy, ale tak naprawdę od wczesnej jesieni do późnej wiosny przyda się coś, co można będzie na siebie włożyć w chłodniejsze dni.

odzież

Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych części takiej garderoby są różnego rodzaju płaszcze oraz kurtki.

Czy masz chęć przestudiować nowe informacje na omawiany tu temat? Kliknij więc ten link i przeczytaj więcej porad pod linkiem o zbliżonej tematyce.

Mają one dwa zadania, po pierwsze mają ochraniać przed wiatrami i chłodami, a po drugie dobrze się prezentować – tak naprawdę kurtka jest najbardziej widocznym elementem stroju i warto zadbać o to, aby była także elementem modnym. Na szczęście jeżeli będzie chodzić o kurtki, to moda nie zmienia się wśród nich tak szybko, jak przykładowo przy sukienkach albo obuwiu, przykładowo wygodna i ciepła puchówka albo zawsze dobrze wyglądająca kurtka skórzana (zobacz tutaj) noszone być mogą przez wiele lat. Jeżeli jednak ktoś będzie kupował nową kurtkę, to jeśli chce ją użytkować więcej niż jeden sezon, to powinien pomyśleć o tym, żeby była ona w miarę uniwersalna i praktyczna.

sporty zimowe

Autor: Goldwin

Kurtki w zależności od okresu roku i osoby która je nosi mogą mieć różne ocieplenie. Na zimę konieczne będzie zastosowanie grubszej warstwy ocieplającej, która będzie chronić przed chłodem, w niejednym przypadku wykorzystywane są także odpowiednie tkaniny odporne na wiatr i wilgoć.

Jeszcze większe możliwości ma kurtka narciarska (poznaj więcej), z racji tego że jest ona przeznaczona do uprawiania narciarstwa, to poza zapewnieniem ochrony przed atmosferycznymi warunkami musi również być wytrzymała – w końcu zapewne nie raz jej właściciel upadnie i przejedzie parę metrów po stoku. Kurtki do noszenia na co dzień nie muszą być tak solidne, a bardziej stylowe, w ich przypadku częstym materiałem do wypełnienia jest puch. Za to kurtki przejściowe nie mają tak dużej grubości, choć z racji tego, że używane one będą przy różnej pogodzie, to dobrze żeby miały materiał odporny na wilgoć. To z kolei jest niezbędne, jeżeli chodzi o kurtki dziecięce wiosenne, w związku z tym że dzieci najczęściej nie noszą parasolek, to takie kurtki muszą posiadać co najmniej dobry kaptur.