Odzież i obuwie na chłodne pory roku

Każda pora roku ma swoje prawa także w kwestii odzieży. Nierzadko bywa tak, że lato kończy się nagle, a upalne dni zastępuje zimno. Wraz ze spadkiem długości dnia jest coraz zimniej, a opadów znacznie więcej. Dlatego często zdarza się, że tego typu nagły „atak” jesieni powoduje podwyższoną konieczność kupna nowej odzieży. Dotyczy to nie tylko osób próbujących podążać za modą.

buty

Autor: Sjoerd Lammers
Źródło: http://www.flickr.com
Ubrania na jesień są grubsze, a także w większości przypadków utrzymane w odmiennych odcieniach niż te często widywane w lecie. Kolorowe, przykładowo jaskrawe czerwone sukienki zastępowane są ubraniami o kolorach bardziej stonowanych ). Widać na przykład tendencję do nagminnego zakładania strojów w kolorach najczęściej przywodzących na myśl jesień, czyli brązie, brudnej i szarościach. Zima to z kolei czas strojów z ciepłych materiałów, ocieplanych kurtek i ciekawych dodatków.

Jesienna elegancjaW każdym momencie roku zdarzają się okazje wymagające odświętnego ubrania. W chłodnych miesiącach oczywiście muszą to być ubrania cieplejsze. Na przykład eleganckie czarne czółenka (wejdź na:

na obcasie są dobre tylko na pogodne jesienne dni, w okresie zimowym w większości sytuacji dozwolona jest zamiana obuwia tego rodzaju na botki w kolorze czarnym czy kozaki. Znaczące jest, by buty te nie były ekstrawaganckie i spełniały najważniejsze warunki elegancji. Jesienne ubrania na specjalną okazję powinno się uzupełniać odpowiednimi okryciami wierzchnimi.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis (www.zeccoro.pl/pl/c/Obraczki/141), w którym znajdziesz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Na eleganckie okazje dla obu płci musi być to płaszcz, gdyż kurtka jest niezbyt eleganckim dodatkiem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku mężczyzn, od których sytuacja wymaga wystąpienia w garniturze.

Na sportowo
Także miłośnicy ubrań o charakterze sportowym mogą znaleźć coś odpowiedniego na jesień i zimę. Takie ubrania bywają nierzadko cieplejsze i wygodniejsze od innych. Przykładem będą sportowe lub górskie kurtki, które są ocieplane polarem i wyposażone są w specjalny system izolacji cieplnej ). Tego rodzaju ubrania wybierane są na przykład przez miłośników nart i snowboardu. Rozmaite firmy kojarzone ze sportowymi butami również oferują pary na zimniejsze dni. Na przykład buty zimowe Adidas są dość szeroko reprezentowane i obejmują między innymi modele ocieplane.
Tags:  , ,