Jak zostać rolnikiem?

Dzisiejszy rolnik jest fachowcem od uprawy ziemi, ogrodów i sadów lub hodowli zwierząt. O ile myśleliście kiedykolwiek, aby pracować w takim fachu, zobaczcie, z czym łączy się ta praca.

Rolnictwo jest to jedna z najdawniejszych odmian aktywności człowieka. O tym, jak bardzo istotny jest to zawód, przekonujemy się każdego dnia – chociaż w trakcie sprawunków spożywczych. Rolnik to ekspert od uprawy roli, ogrodów, sadów bądź hodowli zwierząt. Współcześnie to nie jedynie człek od fizycznej pracy, lecz również aktywny człowiek biznesu, który powinien doskonale znać rynek produktów rolnych.
słuchacze na zajęciach z angielskiego biznesowego

Autor: The Liverpool School of English
Źródło: http://www.flickr.com
Fach rolnika bywa z reguły dziedziczny, przechodzi z generacji na generację. Ciężko być rolnikiem, jeżeli nie mamy w rodzinie stosownych tradycji, jednakże przecież nie ma rzeczy nierealnych. W tym fachu przydać Ci się może z pewnością: predyspozycja do czynnej pracy na świeżym powietrzu, akceptacja charakterystycznego sposobu życia: mieszkania na wsi i ciężkich warunków wykonywania pracy w rozmaitych warunkach, erudycja z obszaru rozmaitych rodzajów hodowli, ogrodnictwa, botaniki, dobra znajomość rolniczych maszyn, ich budowy, funkcjonowania, wiedza marketingowa, znajomość rynku rolniczego. Jeśli Twą specjalnością ma być export owoców – skup (zobacz skup nieruchomości pomorskie) się na ogrodnictwie a także sadownictwie. Aby uzyskać tytuł technologa rolnictwa, powinniśmy pójść dla przykładu do technikum rolniczego. Jeśli ktoś mierzy troszkę wyżej, to rolnictwo możemy studiować na kilku uczelniach w naszej ojczyźnie.

Studentów wszystkich specjalności dotyczą najczęściej takie same przedmioty podstawowe: chemia, albo statystyka matematyczna. Na owym kierunku liczy się jednak przede wszystkim praktyczna wiedza, stąd studenci w programie mają zawsze wpisane obowiązkowe praktyki.