Garść porad dla tych rodzicieli, którzy planują podarować swoim pociechom mruczącego kompana

Pragnieniem praktycznie każdego dzieciaka jest posiadanie jakiegokolwiek zwierzątka. A matki dla swojego potomka zazwyczaj wybierają tych reprezentantów świata fauny, którzy mogą poszczycić się posiadaniem mniej lub bardziej miękkiej sierści. Z tej przyczyny sporym powodzeniem cieszą myszki i chomiki, a także pozostałe gryzonie. Pewnym odstępstwem od normy pozostają ryby akwariowe lecz to zupełnie nie zmienia faktu, że zwierzęta futerkowe są najbardziej poszukiwane. Weźmy pod uwagę chociażby niczym się niewyróżniającego mruczka, który z upływem tygodni może stać się maskotką całej familii.

Kaloryfer

Autor: Fraser Reid
Źródło: http://www.flickr.com

Kot w niewielkim mieszkaniu miejskim może w ogóle nie czuć się jak ryba w wodzie. W końcu w usposobieniu tego zwierzęcia leży włóczenie się własnymi dróżkami, a tych za dużo w miejskiej dżungli nie uświadczymy. Z psem zawsze możemy udać się na przechadzkę po parku, lecz z Klakierem to byłaby już lekka przesada, gotowa wszcząć protesty ze strony obrońców zwierząt. W takim razie warto zadbać o to, aby nasz pomrukujący przyjaciel miał zapewnione jak najlepsze warunki mieszkalne. Z pewnością przydadzą mu się specjalne drapaki i pozostałe akcesoria, od których aż uginają się sklepowe regały. Nie mniej ważna pozostaje higiena, dlatego kuweta i żwirek silikonowy dla kota stanowią obligatoryjny punkt na zakupowej liście. Zobacz pełną ofertę: silikonowy żwirek dla kota.

Wieś jest o dużo lepszym miejscem pobytu dla futrzanego pupila. W takich zakątkach może on oddawać się swojemu ukochanemu zajęciu, czyli chwytaniu nornic i innych szkodników. Ta o niebo większa autonomia ma jednakże dość wygórowaną cenę. Spanie gdzie popadnie i chodzenie po miejscowych łąkach powoduje, że futerko naszego pupila zasiedlają niemile widziani gospodarze, czyli wszelkiej maści pasożyty. Z tego względu każdy posiadacz tego czworonoga powinien już wprzódy zaopatrzyć się w preparaty na pchły dla kota. Czytaj więcej: preparaty na pchły i kleszcze.

cat

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Razem z pojawieniem się w domu nowego lokatora, należy nauczyć nasze dziecko właściwego postępowania ze zwierzęciem.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy, sprawdź informację przedstawiającą podobny temat. Prawdopodobnie ona także Cię zainteresuje.

Syn może w drodze z podstawówki kupić w sklepie zoologicznym żwirek silikonowy dla kota, gotowe dania konserwowe albo witaminy. Poza tym należy uświadomić dziecku, że czworonóg to nie rzecz i nie wolno go traktować jako jeszcze jedną zabawkę. A sami rodzice muszą zadbać o to, by w domu panował ład i obowiązywały wszystkie zasady higieny, czyli np. żeby żwirek silikonowy był systematycznie wymieniany, a preparaty na pchły dla kota zawsze stały na regale.