Tenis nowym hobby Polaków

Trudno zapomnieć, jak powstała małyszomania. To naturalny proces, że na fali zwycięstw jednego człowieka mocno zwiększa się zainteresowanie danym sportem. I tak się w rzeczy samej stało na początku minionej dekady, gdy wcześniej zupełnie niszowa dyscyplina sportowa zaczęła interesować bardzo szerokie grono ludzi. Powstawały dedykowane strony sieciowe itp.. Sporo ludzi głowi się, czy także tak się stanie w przypadku takiego niszowego sportu, jakim jest tenis.

Daniela Hantuchová, tenisistka

Autor: adidas
Źródło: adidas
Takie stwierdzenie nie jest przecież pozbawione podstaw. Od jakiegoś czasu na zawodach popisuje się młodziutka tenisistka z Małopolski – Agnieszka Radwańska. W momencie, kiedy zaczęła odnosić znaczące sukcesy, przed telewizorami kibicowało jej coraz więcej ludzi. Niestety, statystyka widowni była sporo mniejsza, niż w przypadku zwycięstw Orła z Wisły. Można powiedzieć, że jest to efekt niskiej atrakcyjności pojedynków tenisowych. Tenis to niestety nie zawody na skoczniach, które przyciągają widzów, ponieważ reprezentują połączenie dowodu wielkiej odwagi skoczków i pasjonującej rywalizacji. Liczące po kilka godzin mecze tenisowe umieją znużyć nawet najbardziej wytrwałych ludzi.

Jednakże szansa na podniesienie popularności tej dyscypliny w Polsce jeszcze istnieje. W ostatnich dniach najbardziej ludzi pasjonował młodziutki Jerzy Janowicz, który genialnie się pokazał na trudnym turnieju w stolicy Francji. To spowodowało, że sporo rodaków obserwowało tenis (czytaj tutaj szkoła tenisa mokotów) live w mediach.

Spory odsetek znawców tego szlachetnego sportu utrzymuje, że Janowicz wykazuje tak duży talent, że bez wątpienia będziemy świadkami w przyszłości wielu wygranych. Może wreszcie polscy fani tenisa otrzymają swojego „Małysza”? (więcej na sport-shop.pl)

To się dopiero okaże, a już obecnie widać, że sporo młodych Polaków chodzi na naukę tenisa lub często grywa z przyjaciółmi na publicznych kortach. W cyberprzestrzeni za to funkcjonuje kilka tematycznych portali, gdzie można przeczytać ciekawe informacje o tym sporcie. Do Google trzeba wstawić np. frazę mecze tenisa na żywo.