Jaka przynęta będzie najlepsza, jeżeli wybieramy się łowić dorsze?

Osoby, które na morze wybierają się po raz pierwszy, powinni poznać kilka wartościowych rad. Sekretem skutecznego połowu może być sposób prowadzenia pilkera.
Idealny kij do połowu dorszy będzie taki o długości 2,7 metra.

Kule łokciowe

Źródło: sxc.hu
Ciężar wyrzutowy takiego kija równa się od 200 do 300 gram. Kij tego typu moglibyśmy nabyć już za 150 złotych. Pierwszego roku połowu dorszy droższe kije nie są potrzebne. Pierwszy kij musi mieć wytrzymałą szczytówkę. Zanim jednak poznasz niuanse prowadzenia przynęty w głębokim morzu, trzeba nieco dorsze połowić techniką dość toporną, jednak prostą. Wtedy szarpie się pilkera do wysokości półtora metra na dno oraz wprowadza się pilkera w swobodny opad. Sztywny kij będzie się w najwyższym stopniu nadawał do tego. Następnie, gdy będziesz zdobywał doświadczenie, trzeba postarać się o kij z miękką szczytówką. Pozwala on dostrzegać branie delikatne, jakie na pełnym morzu zdarza się dosyć wielokrotnie. zakupując kołowrotek należy przeczytać dokładnie instrukcję albo tekst na pudełku. Tam musi być napisane, że kołowrotek jest przystosowany do wody słonej. Jeżeli tego typu notyfikacja nie pojawi się na pudełku, wtedy nie warto kupować takiego kołowrotka.
kosmetyki

Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com
psy
Dużą ilość dorszy poławia się na czystego pilkera. Jednak gdy nie ma brania, to przywiązuje się na bocznym troku przywieszkę. Taka przywieszka to może być kopyto albo sztuczna mucha. Nie trzeba łowić dorszy przez cały czas z przywieszką, ponieważ czasami odstrasza ona dorsze. Najlepszy odcień przywieszki to wściekła czerwień oraz brąz z odcieniem żółtym.

Niezbędna będzie Ci ciekawa kwestia (https://domwina.pl/pol_m_Oferta_Kraj_Wlochy_Piemont-1240.html) pewnego tekstu? Pewnie miałbyś ochotę, by skorzystać z faktów, które zamieściliśmy na następnej stronie. Zapraszamy!

Przed wycieczką na łowy należy się wyekwipować w kilka kilo pilkerów, ponieważ wiele urywa się na starych sieciach lub kamieniach.

Najlepiej posiadać po dwa pilkery każdego modelu. Jeden cięższy a drugi lżejszy, gdyż przyjdzie nam łapać ryby na rozmaitych głębokościach. Najprostsza technika to szarpanie pilkera. Ruchy mogłyby być raptowne lub powolne.