Zależy ci na szybkim przyroście mięśni? Potrzebny ci odpowiedni plan treningowy

Większość mężczyzn marzy o wysportowanej sylwetce. Nawet, gdy się do tego nie przyznają, chcą mieć większe mięśnie, którymi mogliby oszołomić wybrankę swojego serca, gdy bez wstydu rozebraliby się na plaży. Niestety w wielu przypadkach łatwiej jest zgubić zbędne kg, niż wyrzeźbić piękne ciało. Pomóc może odpowiedni plan treningu na siłowni.

kliknij w odnośnik

Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Taki plan powinien być ułożony przez profesjonalnego trenera, który dopasuje zestaw ćwiczeń do typu naszej sylwetki – przejdź na www. Jedni bowiem mają drobniejszą budowę i ciężko im przybrać na masie, inni natomiast ekspresowo łapią tłuszcz, więc powinni zatroszczyć się także o aeroby, by móc go spalić. Jednak jest kilka zasadniczych zasad treningów, które dotyczą wszystkich.

Najistotniejsza jest rozgrzewka, bez której nie powinieneś dźwigać ciężarów, w przeciwnej sytuacji możesz nadwyrężyć mięśnie i zafundować sobie parę dni albo tygodni przerwy, na czym Twoja sylwetka na pewno nie zyska. Po drugie należy działać systematycznie. Nie można rezygnować z treningów z powodu gorszego nastroju czy zwykłego lenistwa. Należy wziąć się w garść, gdyż tylko nieprzerwana aktywność fizyczna daje pożądane rezultaty. Istotna jest także technika ćwiczeń. Nie trzeba się spieszyć, gdyż ruchy muszą być robione powoli oraz z największą precyzyjnością.

Trening na siłowni

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba właściwie oddychać przy podnoszeniu oraz opuszczaniu ciężarów, a także stopniowo powiększać liczbę powtórzeń oraz obciążenie, zgodnie z planem treningowym stworzonym przez trenera. Po paru tyg. należy zgłosić się po nowy plan, gdyż mięśnie mogą przyzwyczaić się do dotychczasowego wysiłku i nie reagować w odpowiedni sposób. Treningi wymagają również należytej diety. Prawidłowe zbilansowanie białek, węglowodanów i tłuszczy pozwoli szybciej zbliżyć się do postawionego celu.

Jeżeli będziesz trzymać się scharakteryzowanych norm, będziesz mieć zapewniony szybki przyrost mięśni. Pamiętaj, iż najważniejsza jest konsekwentność działań i trzymanie się reguł. By trening half rack się nie ciągnął, a czas miło leciał, możesz namówić na ćwiczenia swojego kolegę. Wspólny wysiłek motywuje do działania oraz powoduje, że rezultaty przychodzą o wiele szybciej, ponieważ zawsze chcemy być o jeden krok dalej, nawet, gdy to nasz najlepszy kumpel.