Jak trenować, aby urosnąć?

Ćwiczenia fizyczne są coraz bardziej modne: wiele siłowni ma swoich klientów przez cały rok, a nie tylko w miesiącach letnich, gdy niemal każdy chciałby błyskawicznie uzyskać znakomitą (oczywiście wg. swoich oczekiwań) sylwetkę. Aby łatwo się nie uprzedzić i systematycznie cieszyć się coraz lepszymi rezultatami, warto układać treningi nie tylko na parę tygodni naprzód, ale najlepiej na czas 3 do 6 miesięcy.Dzięki takiemu rozwiązaniu znajdziemy zawsze czas na zastosowanie treningów siłowych bądź masowych, jak i rzeźbiących ciało.

Trening

Autor: Jordan – Star Fitness
Źródło: Jordan – Star Fitness

Najwięcej kłopotów początkujący adepci kulturystyki mają z przyrostem masy mięśniowej jest bodajże najpowszechniej wybieranym treningiem w grupie początkującej. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki takiemu treningowi powinniśmy podnieść masę ciała, a co istotne, przyrost ten nie powinien pochodzić w szczególności ze wzrostu dodatkowej tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim z przyrostu masy mięśniowej.

Jak więc realizować trening, by cieszyć się dobrymi i upragnionymi wynikami?

umięśniony mężczyzna

Źródło: flickr.com

Optymalnym wyjściem będzie połączenie treningu na masę ze stosowną dietą, która zapewni nadmiar kaloryczny. Ważne jest, by odnaleźć odrobinę czasu na skalkulowanie zapotrzebowania kalorycznego (w internecie znajdziemy wiele dostępnych kalkulatorów), ponieważ bez takich danych trudno będzie ułożyć dietę.

Równie zajmujące materiały są opublikowane w analogicznym serwisie. Jeśli pragniesz je zgłębić – zobacz pod linkiem laserowa korekcja wzroku opole, który jest tutaj.

Należy już na wstępie założyć, iż potrzebne będą odżywki jak np. gainery i odpowiednia forma kreatyny – dla pocieszenia warto zaznaczyć, iż odżywki te są zwykle przystępne cenowo.

Gainer zapewnia dużą ilość węglowodanów, (jednak pamiętajmy, że większość z nich musi pochodzić z samej diety – źródłem są ryże, kasze, makarony oraz białka (tu podstawa to: mięso, nabiał). Kluczem do sukcesu jest przestrzeganie diety, właściwej do naszych osobistych potrzeb oraz właściwy trening, który da impuls do przyrostu tkanki mięśniowej. Żeby szybko cieszyć się dobrymi rezultatami, trzeba skupić się też na ćwiczeniach wielostawowych (wyciskanie na barki, wiosłowania) z dużym obciążeniem i stosunkowo niewielką liczbą powtórzeń.

Jeśli ktoś właściwie zestawi dietę z treningiem na masę, już paru miesiącach będzie cieszył się z zadowalających rezultatów.