Jakie dofinansowania można pozyskać z programie Mieszkania dla Młodych i kto może je pozyskać?

Mieszkania dla Młodych to ogromnie lubiany, państwowy program, który dopomaga otrzymać dofinansowanie przy zakupie pierwszego mieszkania. Zakup pierwszego mieszkania częstokroć jest kłopotliwy, szczególnie dla młodych jednostek i małżeństwa. Inwestycja w mieszkanie jest faktycznie ogromna i droga, właśnie dlatego zaistniał plan Mieszkania dla Młodych, jaki ma wspomóc w kupnie mieszkania.

nowe mieszkanie

Autor: vnON
Źródło: http://www.flickr.com

W programie mdm wolno uzyskać różnorodne rodzaje dofinansowań, w zależności od sprawy rodzinnej lub wysokości pozyskiwanego lokalu mieszkalnego. Wolno zdobyć dofinansowanie do 50 metrów kwadratowych albo 65 metrów kwadratowych w przypadku rodzin czy osób z trójką dzieci. Wielkość link nie zdoła jednak przekraczać podanych metrów kwadratowych. Postaci samotne bądź młode małżeństwa, jakie nie posiadają dzieci, mogą pozyskać 10 procent dofinansowania wkładu własnego. 15 procent przypada osobom, które posiadają jedno dziecko, zaś 20 procent postaciom, jakie wychowują dwoje dzieci. (Mdm Warszawa) W razie trójki dzieci dofinansowane wynosi 30 procent. Ponadto można także pozyskać 5 procent na wcześniejsze spłacenie kredytu, jeśli w ciągu 5 lat od zakupienia mieszkania, urodzi się trzecie czy też dodatkowe dziecko. Dotacja dotyczy też dzieci przysposobionych. By korzystać z programu mdm, należy realizować parę ważkich wymagań.

Osiedle mieszkaniowe

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze wiek osoby, która stara się o przyznanie mdm, nie może przewyższyć 35 roku życia, co więcej nie można mieć innego mieszkania. Należy także zaciągnąć kredyt chociaż na 15 lat, zaś jego wysokość winna wynosić minimum 50 procent wartości mieszkania. Ważna jest także cena mieszkania, która nie zdoła przekroczyć wskaźników, jakie są wyznaczane dla danych lokalizacji. Żeby korzystać z programu mdm, powinniśmy też odszukać bank lub banki, jakie biorą udział w tym programie oraz złożyć odpowiedni wniosek (wespół z wnioskiem o kredyt).