Jakie warunki wypada osiągnąć, żeby korzystać z planu Mieszkania dla Młodych?

Program Mieszkania dla Młodych to niewątpliwie świetna pomoc dla młodych ludzi, które przewidują zakup pierwotnego mieszkania. W ramach tego planu młodzi ludzie mogą skorzystać z pomocy państwa oraz uzyskać dotację. Wysokość dofinansowania zależy od wielu rozlicznych czynników, między innymi od wysokości mieszkania, wielkości rodziny, posiadanych najmłodszych itp. A kto zdoła skorzystać z planu Mieszkania dla Młodych i jakie warunki musi realizować?

projekt

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Z programu mdm zdołają korzystać zarówno jednostki samotne, jak także młode małżeństwa oraz familie z dziećmi. (Mieszkanie dla młodych Kraków) Jednak, aby tak było trzeba spełniać konkretne stwierdzone warunki. Po pierwsze nie można być posiadaczem żadnego innego lokalu. Jeśli posiadaliśmy osobiste mieszkanie w przeszłości, również nie możemy skorzystać z projektu mdm. Zasada ta nie dotyczy tylko postaci/rodzin z trójką najmłodszych. Starając się o dofinansowanie z programu mdm – deweloper LC Corp S.A , nie można posiadać więcej aniżeli 35 lat – w przypadku małżeństwa bierze się pod uwagę wiek młodszego towarzyszka życia. Warunek ten nie dotyczy jednostek i rodzin z trójką najmłodszych. Kolejną zasadą, jaką wypada spełnić, jest zaciągnięcie kredytu przynajmniej na 50 procent opłaty mieszkania, minimum na 15 lat. () Ważna jest oprócz tego cena mieszkania, nie może ona naruszyć wskaźnika, który wymierzany jest dla konkretnej pozycji.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com

Chcąc zdobyć dotację z programu MDM, wypada dołączyć do wniosku o kredyt wniosek o dotację.

Kolejna strona, która ma newsy na ten temat da Ci szansę, by poszerzyć wiedzę. To ważne, zatem kliknij tu (https://ambroexpress.pl/home-delivery/) i wyczytaj sporo szczegółów.

Rzecz jasna powinniśmy również wybrać bank lub banki, które biorą udział w programie Mieszkania Dla Młodych. Listę banków, jakie biorą udział w programie Mieszkania Dla Młodych odnajdziemy na stronie www Banku Gospodarstwa Krajowego, jest ona regularnie aktualizowana. Przed złożeniem wniosku o dotację, powinno skontaktować się z wybranym bankiem czy bankami, aby upewnić się co do przewodzonej procedury oraz dokumentacji, którą musimy przedłożyć/złożyć.