Modne akcesoria dla fanów picia kawy

W aktualnych czasach trudno zaprzeczyć, iż żyjemy w świecie gdzie kawa odgrywa niezwykle duże znaczenie. Tysiące ludzi rozpoczyna swój dzień właśnie od filiżanki tego napoju, dzięki któremu, jak nam się wydaje, otrzymujemy zastrzyk energii niezbędny do tego by wystartować. Oczywiście w reakcji na tego rodzaju zjawisko, obecny rynek oferuje nam bardzo szeroki wybór akcesoriów dających możliwość właściwego przygotowywania kawy oraz późniejszego delektowania się jej wyśmienitym smakiem

.

Jeśli chodzi o sprzęt do przygotowywania kawy, na szczególną uwagę zasługuje firma hario. Jest to znane, japońskie przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem różnego rodzaju produktów ze szkła, wśród których znajdziemy niezwykle duży wybór kawiarek oraz filiżanek. Tym, co jest największym atutem, to nowoczesny, niebanalny design oraz funkcjonalność. W sklepach internetowych można znaleźć bardzo wiele różnych zestawów, złożonych np. z drippera, dzbanka, miarki do kawy oraz ze specjalnych filtrów. Może to być świetne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie smak parzonej kawy, a jednocześnie nie posiadają ekspresu. W ofercie można znaleźć młynki do kawy, które dadzą nam możliwość cieszenia się smakiem i zapachem świeżo zmielonych ziaren każdego dnia. Dodatkowo firma oferuje bardzo szeroki asortyment jeżeli chodzi o filiżanki, co pozwoli podkreślić nasz poranny rytuał i każdego dnia raczyć się kawą serwowaną w finezyjny sposób.

odzwierciedlenie - kuchnia

Autor: avpiedra
Źródło: http://www.flickr.com

Co jednak w sytuacji, gdy rano zazwyczaj nie mamy czasu, a nasz ulubiony napój musimy wypić na szybko? Z pomocą zjawia się tu natomiast firma keepcup, założona przez dwóch Australijczyków którzy zaniepokoili się ilością zużywanych współcześnie jednorazowych kubków po kawie. Stworzyli oni serię designerskich kubków, które dają nam możliwość zabrania ze sobą porannej kawy gdzie tylko chcemy. Wykonane są z ekologicznych materiałów, do wyboru jest szkło lub tworzywa sztuczne. Gama dostępnych kształtów, rozmiarów oraz kolorów jest ogromna, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Atutem kubków tej firmy jest niewątpliwie szczelne zamknięcie, które gwarantuje iż nasza kawa nie wyleje się w trakcie transportu.

Jeśli zatem uwielbiamy kawę, warto zainteresować się tymi dwiema firmami. Produkty Hario dadzą nam możliwość sporządzania wyśmienitej kawy zgodnie z naszymi upodobaniami. Jeśli natomiast żyjemy w ciągłym biegu, kubek (butelka wielorazowa składana) KeepCup dodatkowo pozwoli nam wziąć przygotowany wcześniej napar ze sobą, gdziekolwiek się wybierzemy.