Jakie działanie na ciało człowieka posiada zawarta w ciastkach gryczanych tauryna?

Osoby, które uwielbiają zajadać się słodyczami, nie muszą płacić za swe nawyki większym brzuchem i stale wzrastającym niebezpieczeństwem wystąpienia takich niebezpiecznych dolegliwości jak miażdżyca czy cukrzyca.

ciastka gryczane

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Od dawna występują bowiem, jak to się dzisiaj mówi, bezpieczne słodycze.
Nie powodują one istotnych przypadłości zdrowotnych, ale przeciwnie: posiadają działanie antyalergiczne, oczyszczają ciało z toksykantów, działają też przeciwzapalnie i przeciwzakrzepowo. Jedzenie ciasta gryczanego jest polecane przy zespole jelita drażliwego. Jeśli ciekawią nas poszczególne elementy, to ciasto gryczane posiada m.in. wapń, żelazo, potas, miedź, cynk czy też witaminy z grupy B oraz E, D czy A, P i PP. Ciekawą nowinką jest to, że zamiast cukru, ciastka gryczane mogłyby mieć suszone daktyle. Mają one naturalny oraz bardzo łatwo przyswajalny cukier. Poza tym tego typu ciastka są istną skarbnicą wapnia, z tego też powodu powinny być jedzone przez osoby starsze, dzieci czy kobiety po menopauzie.

Czy zainteresowała Cię treść tej strony? Chcesz zgłębić większą ilość informacji? To, odwiedź witrynę (http://www.domwina.pl/pol_m_Oferta_Kraj_Wegry_Badacsony-1264.html), która da Ci dużo fascynujących faktów.

Są wyśmienite dla wszystkich osób, które chorują na niedobór witaminy D. Posiadają poza tym znaczne ilości błonnika, zatem są doskonałe na przeciwdziałanie nieżytowi jelit czy też zaparciom. Są niezwykle sycące i mogą doskonale unormować pracę układu pokarmowego.

Zawarty w ciasteczkach gryczanych cukier jest w stosunkowo dużych ilościach, jednak nie ma wpływu na wzrost ilości cukru we krwi, ponieważ równoważy go znaczna ilość błonnika. Obniża ona także poziom glukozy. Niestety osoby cierpiące na cukrzycę powinny ich unikać. Znaczna zawartość witamin z grupy B posiada natomiast niezwykle dobry wpływ na układ nerwowy.

Obecna w nich tauryna funkcjonuje jak środek nasenny oraz posiada oddziaływanie antydepresyjne. Przepis na takie ciastka jest do znalezienia w internecie oraz jest niezwykle łatwy do samodzielnego wykonania.
Tags:  , ,