Jakie mają zalety wielofunkcyjne narzędzia nazywane również multitoolami, jak odpowiednio je wybrać.

Typowy mężczyzna musi umieć naprawić oraz zrobić dużo rzeczy, a na z pewnością będą mu do tego potrzebne jakieś narzędzia. Oczywiście najlepszą opcją będzie zakupienie porządnych, dedykowanych specjalnie do wykonywania określonych czynności. Lecz czasem należy mieć też przy sobie najpotrzebniejsze narzędzia, na wypadek nieprzewidzianej usterki czy konieczności szybkiego przeprowadzenia jakiś prac. I w takich zastosowaniach doskonale sprawdzają się tak zwane multitool, czyli narzędzia wieloczynnościowe. Dobre firmy które produkują tego typu gadżety mieszczą naprawdę sporą narzędziową skrzynkę w element o wielkości niewielkiego telefonu komórkowego. A będzie tego naprawdę sporo, bowiem w skład typowego narzędzia tego typu będą wchodziły kombinerki, różne nożyki, przecinaki, otwieracze, a nawet piłki, pilniki i śrubokręty. Jak więc widać jest tego faktycznie dużo, a projektanci co rusz szukają kolejnych nowości. Rzecz jasna trzeba mieć na uwadze to, że narzędzia z takiego urządzenia raczej nie zastąpią narzędzi z prawdziwego zdarzenia, gdyż zwyczajnie są małe. Jednak przy wykorzystaniu sporadycznym, przy prostych pracach często nie ma potrzeby zakupu czegoś oddzielnego, bo powiadając tego typu niewielki gadżet w zupełności on wystarczy.

zdjęcie narzędzi

Autor: IQRemix
Źródło: http://www.flickr.com

Multitoole oferowane są przez liczne firmy i w niezliczonej wprost liczbie kombinacji. Ponieważ rozmaitych narzędzi które można wykorzystać będzie tak duża ilość, to tak naprawdę nie będzie możliwości umieszczenia ich wszystkich jednocześnie. Z tego też powodu bardzo często można spotkać multitool bear grylls dedykowane do różnych zastosowań, z dopasowanymi właśnie pod tym kątem narzędziami – CQB.

Zaintrygował Cię niniejszy wpis? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co znajdziesz w ofercie (http://libra.tm.pl/), która tyczy się tej samej problematyki.

Proste modele posiadać już będą takich narzędzi parę, to znaczy standardowo kombinerki, nóż i kilka śrubokrętów. Ale bardziej zaawansowane multitoole będą już miały nożyczki, pilnik do paznokci, otwieracz do konserw czy butelek. W największych kombajnach znajdzie się także kilka rodzajów wkrętaków, miarki czy piłki do drewna, dzięki temu wszystkiemu można będzie faktycznie dużo zrobić zarówno podczas leśnej wycieczki jak i w domu. Ponieważ multitool gerber oferowane są w wielu różnych rodzajach, to przy wyborze należy zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych rzeczy – .Przede wszystkim podstawą powinno być znalezienie modelu, który najlepiej będzie spełniał wymagania, czyli po prostu będzie miał wszystkie niezbędne akcesoria. Ale oprócz tego warto przyjrzeć się jakości wykonania, bo od tego będzie zależało dalsze użytkowanie.

Pamiętaj – ciągle bądź na bieżąco. Z tego powodu namawiamy Cię do przejrzenia kolejnego tekstu, który jest pod tym linkiem. Nie rozczarujesz się!

Najważniejsze jest, żeby multitoole były zrobione ze stali dobrej jakości, ale też powinny być dobrze spasowane.