Jakie produkty mogą być odpowiednie na nasze włosy? Jakie kosmetyki są warte wypróbowania?

Dbanie o włosy to rzecz, o jakiej wiele osób pamięta oraz stara się bardzo aby robić to jak najlepiej. Na rynku dostępnych jest wiele specyfików, jakie pomogą nam zatroszczyć się o włosy. Wybór jest ogromny dlatego warto wiedzieć co używać by mieć ładne włosy.

pielęgnacja włosów

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba stosować takie produkty, jakie nie szkodzą nam. Warto poszukać naturalnych kosmetyków jak również tych, jakie są hypoalergiczne jak też nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych (). Świetne są kosmetyki stworzone z myślą o dzieciach Hot Tot, jakie właśnie są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Chronią przed wolnymi rodnikami, odznaczają się łagodnością w działaniu z tego powodu można bez obaw stosować je u dzieci oraz niemowląt. Takie kosmetyki są również bardzo dobre dla wszystkich innych osób. Zapewne nie wszyscy o tym wiedzą jednak są doskonałe nie tylko dla włosów małych dzieci.

Następna rzecz to kosmetyki profesjonalne czyli te, jakie stosują fryzjerzy we własnych salonach. Nie wszystkie są do dostania w standardowych drogeriach. O niektóre warto zapytać naszego fryzjera w czasie jednej z wizyt, z pewnością doradzi nam coś odpowiedniego. Część z takich specyfików można kupić tylko w specjalistycznych hurtowniach z kosmetykami fryzjerskimi, jakie można znaleźć w dużych miejscowościach na terenie kraju. Oprócz kosmetyków na włosy znajdziemy tam także różne ważne produkty, takie jak najlepsze szczotki do włosów czy przyrządy do stylizacji. Warto zajrzeć tam również po to by wypróbować różnego rodzaju nowości, o jakich pewnie nie słyszeliśmy, a które mogą być idealne dla nas.

dbanie o włosy

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
Kiedy natomiast nie mamy dostępu do takich hurtowni warto w drogeriach wybierać kosmetyki firm, które maty na stanowiska pracy specjalizują się w produktach do włosów tak jak kosmetyki Goldwell (Bea Beleza). Będziemy mieć wtedy pewność, że nabywamy artykuły wysokiej jakości. Oprócz tych najbardziej znanych warto wypróbować także nie aż tak znane. Wiele istnieje bowiem marek, o jakich istnieniu nie mamy pojęcia. Warto również zatroszczyć się o stan włosów używając apteczne suplementy diety w postaci tabletek. Dobre będą naturalne specyfiki ze skrzypem. Sprawdzą się także tabletki ze sporą ilością biotyny, jaka odbuduje strukturę słabych włosów. Pamiętajmy by działać na włosy od zewnątrz jak również od środka. Zarówno odpowiednie szampony albo też odżywki to ważna sprawa, natomiast suplementy diety pod postacią tabletek także maja duże znaczenie.