Jakie ryzyko wiąże się z zakupem opon używanych? Czy opłaci się zdecydować na taki zakup?

Zakup ogumienia do samochodu to z reguły spory wydatek. Kiedy zbliża się czas wymiany opon na takie odpowiednie na zimę, a my mamy świadomość, iż stare już do niczego się nie nadają, to często zastanawiamy się nad kupnem tych używanych.

bielizna - ogląd

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Czy warto kupować używane opony? Z czym wiąże się taka decyzja?

Argumentem, jaki nęci kierowców, gdy chodzi o zakup używanych opon jest z pewnością mniejszy koszt. Nie ma się co dziwić, że takie rozważania bierzemy pod uwagę, gdy mówimy o oszczędności nawet 50% kwoty, którą normalnie trzeba byłoby wydać na nowe opony o nowych oponach. Jednak na pewno trzeba się nad takim rozwiązaniem zastanowić. Ryzykiem może być chociażby to, iż maksymalny bezpieczny wiek, do jakiego opony mogą być użytkowane, to pięć lat. Po takim czasie niekoniecznie będą zachowywały swoje właściwości. Oprócz tego, spore znaczenie ma także to, jak są przechowywane opony, jak również to jak są używane. Opony nie muszą mieć sporo lat, natomiast mogą nie być w dobrym stanie na skutek złej eksploatacji. Warto zatem sprawdzić takie informacje nim zdecydujemy się na kupno.
nowe opony

Źródło: pixabay.com
Nabywając używane opony warto sprawdzić bieżnik. Nowe opony mają bieżnik o głębokości około 8-10 mm. Natomiast po czasie bieżnik jest płytszy, co skutkuje gorszym trzymaniem się drogi, a co za tym idzie zagrożeniem dla zdrowia i życia osób podróżujących autem http://www.hurtopony.pl/opony-zimowe.html. Kolejnym zagrożeniem może okazać się także nierównomierne zużycie bieżnika, jak również innego typu uszkodzenia, których tak na dobrą sprawę często nie widać gołym okiem. Wychodzą później już podczas jazdy.

Z tego względu z pewnością warto dokładnie obejrzeć taką oponę nim zdecydujemy się na kupno, chociaż tak naprawdę największą pewność i brak zmartwień mamy wtedy, kiedy zdecydujemy się na opony nowe.