Jakie są rodzaje taśm opakowaniowych? Jakie wybierać, żeby były najlepsze, jak najbardziej dopasowane do naszych wymagań?

Gdy kupujemy taśmę musimy na pewno zwracać uwagę na jej szerokość, lecz również jej długość, która znajduje się na roli, jest niezwykle istotna. Spora ilość zawinięta na małej szpuli sprawia, że bardzo mało miejsca zajmuje powierzchnia magazynowa.

pakowanie z taśmą

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na ilość i tego jakiego rodzaju to mają być taśmy opakowaniowe, przed kupnem zawsze warto skonsultować się z producentami lub firmami, które specjalizują się w sprzedaży. Najbardziej popularne są taśmy (sprawdź też: taśma transportowa) polipropylenowe. Umożliwiają precyzyjne, bezpieczne a także estetyczne pakowanie każdego materiału oraz wzmocnienie ładunków. Do zapakowania towarów taśmami tego rodzaju są stosowane urządzenia ręczne i automatyczne. Taśmy polipropylenowe jesteśmy w stanie połączyć za pomocą spinek drucianych, blaszanych a także przez zgrzewanie. Następny typ to taśmy poliestrowe, są to modele najnowszej generacji. Mają związek ze stabilnym, trwałym i bezpiecznym wiązaniem paletowych ładunków. Najlepiej wiązać je przy wsparciu urządzeń ręcznych, półautomatycznych oraz automatycznych – dużo więcej przeczytasz na tej stronie.

Świetna do tego celu jest metoda zgrzewania. Tego rodzaju taśmy posiadają bardzo dużo zalet. Są bardzo wytrzymałe i elastyczne, wytrzymałe na czynniki atmosferyczne, takiego typu jak słońce czy wilgoć, a także środki chemiczne. Nie mają ostrych krawędzi, są ekonomiczne, więc taśmy starcza na bardzo długo. Są również przyjazne dla środowiska. Jeszcze inny rodzaj to taśmy stalowe, jakie były bardzo powszechnie stosowane przed upowszechnieniem się taśm PET.

paczka zabezpieczona taśmą

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Cały czas jednakże jest to taśma dość popularna i stosowana przy ładunkach ciężkich, zwłaszcza jeśli mowa o artykułach metalowych, ceramicznych i drewnianych. Zupełnie innym modelem, który staje się coraz bardziej popularny jest folia stretch – tamta strona. To bardzo solidny materiał do pakowania, jest bardzo uniwersalny. Wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu, ale nie tylko. Wraz ze znaczącym rozwojem firm które zajmują się handlem, logistyką, ale i rolnictwem, zapotrzebowanie na takie folie jest bardzo duże. Warto rozpatrzyć nabycie właśnie tego typu folii, gdyż jest ona bardzo przyjemna w użyciu, przez co można oszczędzić czas na pakowanie. A to przecież znacząco pomaga w pracy.