Jakim sposobem dziś wybrać profesjonalny zespół muzyczny na przyjęcie weselne?

Wesele to z reguły jedna z najważniejszych imprez w życiu Pary Młodej, tym samym dobrze jest postarać się o zaplanowanie przyjęcia, które jeszcze na długie lata pozostanie w pamięci wszystkich gości.

zespół muzyczny

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście, dzisiaj oferowany jest różnorodny wybór rozwiązań, które z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym Parom Młodym. Podstawowe znaczenie, zaraz po wynajęciu sali weselnej, ma zespół, który będzie zabawiał gości. Jak wybrać profesjonalny zespół na wesele? Jakimi kryteriami w pierwszej kolejności należy się kierować?

Przede wszystkim, pierwszym krokiem powinno być wybranie lubianego repertuaru muzycznego. Na polskich weselach jeszcze do niedawna rządziły piosenki disco polo, jednak obecnie dużo więcej osób odchodzi od takiej muzyki, gwarantując gościom mieszaninę starych przebojów oraz nowych hitów dyskotekowych. Warto z tego powodu się upewnić, że wybrany zespół muzyczny – dolnośląskie posiada w swojej ofercie stosowne utwory – zobacz ofertę Satisfaction z Wrocka.

Nierzadko o rzeczach, które nam mogą się spodobać dowiadujemy się na bazie recenzji. Może w taki sposób będzie w tej sytuacji, gdyż zapraszam do lektury (https://www.koneser.eu/spektakle-teatralne/) pokrewnego artykułu.

Ponadto, należy pamiętać, że zespół który w całości gra „autentyczną” muzykę musi się składać z kilku członków. Często oferowane są usługi zespołów o niewielkiej liczbie osób i wtedy podkład muzyczny jest puszczany z płyty.

zespół

Autor: United States Navy Band
Źródło: http://www.flickr.com
To od Pary Młodej zależy końcowa decyzja, jednakże koniecznie trzeba pamiętać, że im większy jest zespół, tym będzie on bardziej kosztowny. Najlepiej postarać się dowiedzieć w dalszym ciągu sprawnie funkcjonującą „pocztą pantoflową”, który zespół jest naprawdę najbardziej polecany. Możliwe że w rodzinie, u przyjaciół czy znajomych na weselach grały zespoły, które są warte uwagi. Ich umiejętności można sprawdzić przede wszystkim oglądając płytę z przyjęć weselnych czy odwiedzając zespoły podczas prób, chociaż nie wszyscy usługodawcy wyrażają na to zgodę.

Istotny jest też wodzirej. Przeważnie tę rolę pełni wokalista zespołu. To właśnie od jego umiejętności w ogromnej mierze zależy czy goście będą się faktycznie bardzo dobrze bawili. W Polskiej tradycji nadal organizowane są oczepiny. Ich poprowadzenie jest trudną sztuką, dlatego wskazane jest zapytać zespołu jakie konkursy mogą zaoferować. Cena wynajmu zespołu powinna być kwestią drugorzędną, jednak warto porównać propozycje zespołów z okolicy, co pozwoli wybrać tę najbardziej opłacalną.

Tags:  , ,