Utwory cały czas żywe i nadal chętnie słuchane przez wielu ludzi

Pomimo tego, że wszędzie dookoła bombarduje nas popkultura, puste utwory śpiewane przez wykonawców jednego sezonu, to wielu ludzi często sięga do starych przebojów, napisanych wiele lat temu. Mimo, że ich wykonawcy już dawno nie żyją lub zrezygnowali z kontynuowania kariery muzycznej, to ich piosenki cały czas są żywe i w dalszym ciągu często słuchane przez wiele osób.

muzyka

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy w połowie lat sześćdziesiątych przypadkowo spotkała się dwójka studentów szkoły filmowej nikt nie przypuszczał, że stanie się to początkiem jednej z najbardziej znanych rockowych kapel w historii. W przeciągu paru lat, do czasu przedwczesnej śmierci jej lidera, Jimma Morrisona grupa przygotowała kilka albumów, w tym parę przebojów śpiewanych na całym świecie. Po dziś dzień utwory takie jak People Are Strange czy też Alabama Song wywołują dreszczyk emocji podczas ich odsłuchiwania, a firmy fonograficzne co jakiś czas wydają kolejne albumy z największymi przebojami zespołu.

Dokładnie w tym samym roku został założony jednej z najsłynniejszych zespołów w historii muzyki rozrywkowej, mianowicie ten zespół: . Trzech przyszłych architektów, to znaczy Roger Waters, Nick Mason i Rick Wright zdecydowali się na wspólne granie, a podczas jednego z koncertów zostali dostrzeżeni przez Petera Jennera, który później został ich managerem. Bardzo szybko zespół został rozpoznawalny na rynku muzycznym w londynie, a z czasem jego sława szybko wyruszyła poza Anglię i Londyn, a podsumowaniem tego wszystkiego zostało zawarcie umowy kontraktowej z wytwórnią płytową i nagranie pierwszej płyty, jaka uzyskała ogromną popularność.

muzyk

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejne płyty mogły być jedynie lepszej jakości, piosenki z nich zdobywały szczyty list przebojów i przebywały tam długimi miesiącami. Niestety kłótnie pomiędzy członkami zespołu, kłopoty z narkotykami i alkoholem spowodowały, że kolejna część losów Pink Floyd nie jest nudna. Część członków kapeli odeszła z zespołu, przyszły również kłopoty z finansowymi oszustwami. Po zrzeczeniu się praw do Pink Floyd przez byłego członka muzycy nagrali jeszcze kilka płyt po czym niespodziewanie zawiesili muzyczną działalność.

Istnieje oryginalna strona www (http://www.hotelaltus.pl/hotel/pokoje), na której znajdziesz ciekawe informacje, które warto sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

Fani długi czas czekali na pojawienie się jeszcze jednej płyty, jednak okazało się, że wystarczyć im muszą te, które zespół nagrał do tej pory.