Z jakiego powodu należy zacząć czytać książki czytane?

Zaczynamy być społeczeństwem, któremu czytanie do szczęścia nie jest potrzebne. Przerażające nieco stwierdzenie, gdyż człowiek wychowany wyłącznie przed ekranem telewizora bytuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Dlaczego? Otóż czytanie w sposób widoczny oddziałuje na ludzki rozwój. Telewizja stopuje niezależne myślenie. Wszystko zostaje wyłożone na tacy: scenerię, mimikę. Pochłaniając lekturę, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu możemy wykazać się fantazja i kreatywnością. Sami obsadzamy role i planujemy scenografię. Każdy szczegół powstaje w naszej głowie.

Książka nie zawsze jest czynnością lekką i przyjemną. Wymaga posiadania choć trochę zaangażowania i fantazji. Zdarzenia przedstawione za pomoc małych znaczków, musimy ożywić dopiero naszym umysłem. O ileż łatwiej włączyć telewizor, w którym słowo zastąpione jest w znacznej mierze obrazem, a wyobraźnia może spać.
Zwróćmy jednak uwagę na przedstawicieli najstarszego pokolenia. Zobaczymy widoczne różnice w kondycji mózgu między tymi, którzy spędzają wolny czas na oglądaniu seriali a tymi, którzy czytają książki.
Alternatywą dla książek są audiobooki (fonopolis.pl/niesmiertelni-wydanie-limitowane), przy których nie tyle zmysł dotyku i wzroku jest najważniejszy. Nie musimy mieć dobrego oświetlenia, okularów czy wolnych rąk doprzewracania kartek – audiobooki przenoszą nas w krainę dźwięku. I na dźwięku musi skupiać się nasza uwaga. Jazda samochodem w godzinach szczytu, ćwiczenia w siłowni, żmudne zajęcia w trakcie prac domowych – w każdej z tych sytuacji audiobook spisze się bardzo dobrze.
Jeśli poza nagraniem interpretacji książki w wykonaniu lektora, przykuwają naszą uwagę również dźwięki otoczenia i muzyka, zdecydujmy się na słuchowiska.

Interesujący artykuł, prawda? Jeśli więc chcesz przeczytać podobny serwis, sprawdź koniecznie (http://www.krainazabawek24.pl/category/klocki-drewniane) co dla Ciebie mamy, to również będzie w Twoim.

Atrakcyjnie skomponowane słuchowisko fonopolis.pl/sluchowiska oczaruje nas klimatem i wciągnie tak samo mocno, jak książka.

Mimo iż „książka mówiona” nigdy nie będzie w stanie zastąpić papierowej książki, stanowi ciekawą propozycję, zwłaszcza dla osób aktywnych tym samym mających problem ze znalezieniem czasu na dobrą lekturę.