Kilka uwag na temat powojennej prozy fantasy w naszym kraju i gronie pasjonatów, których nieustannie zdobywa

Fantastyka w literaturze czy w filmie przybiera współcześnie najróżniejsze formy. Literaturoznawcy i pasjonaci tego gatunku powieści czy ich ekranizacji, z pewnością w dalszym ciągu mają w pamięci klasykę, czyli przykładowo prozę Stanisława Lema. Zobrazowana tutaj wizja następnych stuleci nie zawsze napawa radością, ale czytelnik wspomnianą lekturą rozczarowany się nie czuje. Wyobraźnia bajkopisarza bywa tak imponująca, że zjednuje mu wielu wielbicieli.

Wiedźmin

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast osoby, które nie lubią czytać, z chęcią wybiorą się na rewelacyjny film z gatunku fantasy. Producenci nie idą jednak w kierunku obranym przez Lema – zazwyczaj w rzeczonym przypadku mamy do czynienia z całkowicie odmiennymi wizjami dalekiej przyszłości. Niejednokrotnie spotykanym motywem staje się walka dwóch światów.

Czy podoba Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj ponadto szczegóły w serwisie agencja reklamowa Nowy Sącz, gdyż one również mogą okazać się dla Ciebie bardzo interesujące.

W dobrze znanym starciu dobra ze złem partycypują dwie strony: ekipa Ziemian oraz stworów pozaziemskich. To w większej mierze filmy akcji, gdzie wplecione bywają także wątki miłosne.
Kolejną próbą pogodzenia nowoczesności z przeszłością jest twórczość Andrzeja Sapkowskiego. Tworzona przez niego proza urzeka nade wszystko panów, bo jak świetnie wiadomo, czterdziestolatki o wiele częściej i chętniej sięgają po romansidła. Wyżej zasugerowana uwaga nie przesądza o tym, że przedstawicielki płci ładnej nie staną się sympatykami twórczości tegoż pisarza i wcale nie należy tutaj mieć na myśli jedynie pań, które zajmują się recenzowaniem powieści.

A. Sapkowski zasłynął jako twórca „Wiedźmina”, lecz na pojedynczym tytule jego pisarskie plany się nie zakończyły. W 2013 roku ukazała się następna książka, która swoją tematyką w wyraźny sposób nawiązuje do poprzednich historii. Mamy tutaj na uwadze tytuł „Wiedźmin sezon burz”, który szybko zyskał uznanie czytelników w całej Polsce (Wiedźmin – "Sezon Burz" do kupienia w Fonopolis). A krytycy zgodnie zawyrokowali, że talent Sapkowskiego ma się całkiem dobrze.

Sapkowski

Autor: Hikaru Kazushime
Źródło: http://www.flickr.com
Pozycję „Wiedźmin sezon burz” można oczywiście zakupić właściwie w każdej księgarni. Komu jednakże zależy na oszczędnym gospodarowaniu prywatnym budżetem, być może zacznie przeglądać propozycje sprzedażowe, które udostępniają księgarnie wirtualne. Zazwyczaj ceny w sieci są o wiele niższe niż te, które dostrzegamy na sklepowych regałach. A osobom, które w ogóle nie lubią wydawać banknotów na takie przedmioty, to bez wahania skierują swe kroki do gminnej biblioteki.