literatura tagged posts

Czytanie książek znów jest modne

Nie da się ukryć faktu, że czytanie książek bezsprzecznie jest bardzo zajmującym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W tym miejscu powinno się również dodać, że czytanie oczywiście jest najlepszym sposobem na poszerzanie naszych horyzontów oraz na rozwijanie własnej pomysłowości.
Read More

Kilka uwag na temat powojennej prozy fantasy w naszym kraju i gronie pasjonatów, których nieustannie zdobywa

Fantastyka w powieści czy w filmie przybiera teraz najróżniejsze formy. Literaturoznawcy i miłośnicy tego typu powieści czy ich ekranizacji, z pewnością w dalszym ciągu mają w pamięci klasykę, czyli przykładowo prozę Stanisława Lema. Zobrazowana tutaj wizja następnych stuleci nie każdym przypadku napawa optymizmem, lecz czytelnik taką lekturą rozczarowany się nie czuje. Inwencja twórcza pisarza bywa tak imponująca, że zjednuje mu liczne grono wielbicieli.
Read More

Śnisz o tym, żeby zostać pisarzem i wydawać powieści? Przedstaw swoje pióro w dobrym wydawnictwie

Literatura cieszy się w naszym kraju coraz większym uznaniem, statystyki wykazują, że coraz więcej osób: zarówno dzieci, jak i dorosłych, sięga po powieści. Nie brak także osób, które chciałyby pewnego dnia zostać rozpoznawanymi autorami i będą prezentować swe dzieła na spotkaniach z czytelnikami. Czy istnieje sposób, by spełnić takie marzenie? Oczywiście, że tak!
Read More