Jakim sposobem odpowiednio wyposażyć przedszkole?

Kiedy podejmujemy decyzję o otworzeniu przedszkola czeka nas sporo wysiłku. Ogromna ilość formalności, dostosowanie przestrzeni do wymogów, sanepid i wyposażenie – to wszystko zabiera czas i pieniądze, ale jeśli mamy determinację na pewno się nam uda. Ponadto z pewnością wdzięczni nam będą rodzice maluchów w wieku przedszkolnym. Państwowe przedszkola teraz się zamyka, nie tworzy się nowych, zatem do przedszkola trudniej się dostać niż na studia wyższe. Każde miejsce w przedszkolu jest rozchwytywane. Jeśli dodatkowo będziemy mogli zaproponować ciekawy program, ponadplanowe aktywności dla maluchów – wtedy nasze przedszkole będzie cenione i polecane.

plac zabaw dla dzieci

Autor: Miejsca Dzieci
Źródło: Miejsca Dzieci
Jeśli chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców przywiążmy dużą wagę do urządzenia wnętrza i dopasujmy go najlepiej jak jak to możliwe do potrzeb dzieci. Zwróćmy uwagę na fakt, aby zakupić jak najlepszej klasy meble dla dzieci. Dowiadujmy się czy mają niezbędne certyfikaty, czy są zrobione dobrze, z dbałością o szczegóły. Ważne, aby nie miały mogących pokaleczyć rogów, niebezpiecznie wystających elementów, były stabilne ale nie przesadnie ciężkie.

Dioralino.pl - Szatnie przedszkolne

Źródło: http://dioralino.pl/

Naturalnie, dobrze by meble były ładne, dzieci z pewnością preferują ładne pomieszczenia. Powinniśmy także naturalnie zwrócić uwagę na wielkość mebli.

Ten tekst ma niezwykle ciekawą zawartość, ale odwiedź serwis www (http://www.arapneumatik.pl/k-133-pistolety-pneumatyczne-nadmuchowe-parker-legris), który ma podobne informacje. Też zapewne będą bardzo ciekawe.

krzesła dziecięce i stoliki nie powinny być zbyt wysokie, lecz też nie mogą być zbyt niskie. Jeśli mamy w planie stworzyć kilka grup dla dzieci w różnym wieku dopasujmy meble do przedszkoli odpowiednio do każdej grupy. Bardzo dużo wad postawy bierze się właśnie z niewłaściwego siedzenia. Zbyt niskie krzesełka powodują, że dziecko siedzi zgarbione, zbyt wysokie, że nie ma odpowiedniego podparcia pleców, jego stopy nie spoczywają stabilnie na podłodze, a to również sprzyja krzywemu siedzeniu.

Zwróćmy też uwagę na wygląd łazienek a także oczywiście podwórka. Weźmy pod uwagę potrzeby dzieci i dostosowujmy do nich aranżację lokalu. Jeżeli przedszkole jest wesołym, przytulnym i przyjaznym miejscem dzieci o wiele chętniej do niego chodzą i chętniej zostają na osiem godzin. A i nam na pewno przyjemniej pracować się będzie w pięknie zaaranżowanych i bezpiecznych salach. Świadomość, że żadne krzesełko nie załamie się pod dzieckiem, szafka nie spadnie mu na głowę upraszcza pracę i pozwala się skupić na temacie zajęć, a nie na rozmyślaniu o bezpieczeństwie podopiecznych.