Jeżeli pragniesz odnieść sukces w życiu, rozpocznij od porządkowania mieszkania

Posiadamy w domku gigantyczną ilość przedmiotów. Nie wyłącznie to wszystko, co znajduje się w każdym przeciętnym mieszkaniu (stroje, elektronika, sprzęt kuchenny, lektury, kosmetyki, zabawki etc.

robienie porządków

Autor: krheesy
Źródło: http://www.flickr.com
), lecz także firmowy sprzęt.
Robienie porządków nie musi być koszmarem – wystarczy wytyczyć sobie plan a także wykorzystać skuteczne metody porządkowania. Wszyscy wiedzą, iż najprościej byłoby sprzątać na bieżąco jak też odkładać rzeczy na własne miejsce, jednak nie zawsze się to udaje. Od czasu do czasu potrzebne będą gruntowne porządki. Jak uprościć sobie to niewdzięczne zajęcie? Eksperci doradzają, ażeby na początek znaleźć pożądane nastawienie. To żaden sekret! Sprzątać trzeba po prostu przy ukochanej muzyce, najodpowiedniej głośnej. Nie dosyć, iż w czasie jej słuchania, czas prędzej upływa i można sobie pośpiewać, to jeszcze można potańczyć, a to z kolei wSPAniale robi figurze.
Istotne będzie też, ażeby nie zostawiać wszystkiego na ostatni moment. Najlepiej zanotować na kartce prace konieczne, oraz osobno takie, które zrealizujesz, kiedy starczy ci czasu. Porządkowanie poszczególnych pomieszczeń podziel na parę dni – dzięki tej strategii nie „rozgrzebiesz” całego domu, jak też unikniesz wrażenia, że zrobiło się jeszcze bardziej nieestetycznie.jubiler (odkryj więcej)Przyda się też wytyczna: im mniej w domku, tym mniej chaosu. Wyrzuć więc stare gazety, nie noszone ubrania, pojemniki po zużytych kosmetykach.

Sprzątanie domku rozpocznij od najdalszych wnętrz, potem przejdź do kuchni i łazienki, a na końcu zajmij się korytarzem. Pamiętaj, że nie mieszkasz w mieszkaniu sama. Niektóre prace warto zlecić współlokatorom, mężowi i dzieciom.