Kiedy już zakończymy budowanie, nachodzi kolej na urządzanie wnętrz – co brać pod uwagę?

Dom – każdy z nas chce się w nim czuć jak najlepiej. W końcu jest to miejsce, gdzie spędzamy znaczną część swojego życia. Tutaj śpimy, odpoczywamy, relaksujemy się z najbliższymi, wychowujemy potomstwo, a coraz częściej również pracujemy. Warto się zatem postarać, żeby spełniał wszelkie nasze oczekiwania i żebyśmy czuli się w nim faktycznie komfortowo. Jak jednak tego dokonać?

budowanie domu

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com

Budowa domu to z reguły nie tylko duże koszty, ale także niemałe wyzwanie organizacyjne i wiele stresów. Zastanawiamy się, czy na pewno na wszystko starczy nam środków, czy na pewno podołamy i czy na pewno żadna firm, z jakiej usług skorzystamy nas nie oszuka. Dodatkowo nigdy nie mamy pewności, czy wszystko zrobiliśmy właściwie. Często przecież różne rzeczy wychodzą na jaw dopiero po czasie. Kiedy już skończymy budowę, przychodzi pora na urządzanie wnętrz. Wówczas wreszcie możemy trochę odetchnąć. Jest to bowiem z reguły przyjemne zadanie. Kiedy dom jest już postawiony, przychodzi więc czas na wybór kolorów ścian, mebli, ozdób, zasłon czy dywanów, jak też drzwi i parapetów. Jednym słowem – wreszcie możemy zabrać się za urządzanie i zaplanować, jak realnie mają wyglądać wnętrza naszego mieszkania. Jest to ta część jego urządzania, jaką większość z nas chyba lubi. Wybieramy, czy chcielibyśmy wykorzystywać żarówki ledowe – na przykład takie jak: softled żarówka, czy może zwykłe, czy lubimy czerwone ściany, a może zielone, czy wolimy dywany czy może wykładziny. W szczególności dla kobiet jest to zwykle wyczekiwany etap.

żarówki led

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej jednak strony pamiętajmy, że w trakcie aranżowania wnętrz nierzadko dochodzi do konfliktów między domownikami. Dlaczego i na jakim tle? Przyczyn może być mnóstwo. Choćby takie, że niektórzy nie przepadają za efektami jakie dają światła ledowe (kliknij i zobacz). Albo nie mogą się zgodzić co do koloru ścian. Jedni lubią zasłony (czytaj więcej zasłony hotelowe zaciemniające) zamiast rolet, a inni na odwrót itd. Jak więc postępować, żeby urządzanie naszego mieszkania nie skończyło się karczemną awanturą? Przede wszystkim niech każdy ma możliwość, by się wypowiedzieć. I tyczy się to również tych najmłodszych członków rodziny – dzieci. Ponadto nie bądźmy po prostu apodyktyczni i nic nie narzucajmy. Pamiętajmy, że przecież ma to być nasz wspólny dom i każdy powinien mieć prawo się wypowiedzieć.