Kiedy powinniśmy udać się do chirurga onkologa?

Dzisiaj można by znaleźć lekarzy z różnych dziedzin nauk medycznych. Można znaleźć onkologa czy ginekologa. Wszyscy specjaliści są wyspecjalizowani w swej gałęzi i można by zwrócić się do nich, jeśli zauważymy niepokojące objawy u siebie.

Chirurg onkolog zajmuje się operacyjnym leczeniem nowotworów. Do zadań tego specjalisty należy planowanie operacji chirurgicznych oraz wykonywanie ich, kwalifikowanie Pacjentów do zabiegów chirurgicznych oraz konsultowanie chorych, którzy kierowani są przez specjalistów innych dziedzin medycyny. Do lekarza onkologa powinniśmy pójść wtedy, gdy badania obrazowe potwierdziły istnienie guza, które należy operacyjnie zlikwidować, gdy zobaczymy zmiany na skórze albo na błonach śluzowych. Do takiego lekarza należy też pojść wówczas, gdy rana po operacji źle się goi lub w już zagojonej ranie zaobserwujemy wysięk albo blizna zmieniła własny wygląd. Jeśli zaobserwowałaś u siebie któryś z tych symptomów oraz potrzebny ci chirurg onkolog Poznań jest miastem, w którym odnajdziesz najlepszego.
skóra - portret

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com
Do chirurga onkologa można pójść w celu konsultacji jakiegokolwiek problemu zdrowotnego albo zgłaszać się do niego cyklicznie, gdy mamy już postanowienie o przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego. Na wizyty kontrolne do takiego specjalisty idziemy w każdym wypadku po wyznaczeniu kontroli przez lekarza. Im więcej czasu minie od wykonanej operacji, tym spotkania staną się nie tak częste. Udając się do lekarza onkologa wziąć ze sobą trzeba dokumentację medyczną, spis leków, które zażywamy i prowadzone dzienniczki obserwujące np.

Czy nasz wpis był ciekawy, ale masz ochotę na więcej? Chcesz zobaczyć link do strony (https://fourbag.pl/pl/c/Torby-papierowe-bez-uchwytu/26)? Więc namawiamy – trzeba tylko kliknąć myszką.

alergię.

Zanotować też należy wszystkie zaobserwowane spostrzeżenia na temat dolegliwości. Wizyta taka mogłaby nie należeć do prostych. Na wizytę dobrze jest zabrać kogoś, kto będzie wspierał nas w razie niepomyślnych wieści.