Kuchnia klasyczna czy designerska? Jak grać ozdobami, aby uczynić z niej miejsce z charakterem?

Styli w obecnym wyposażeniu kuchni jest naprawdę bardzo wiele. Pojawiają się zarówno projekty wyjątkowe, o nowoczesnym wzornictwie, jak i absolutnie ponadczasowe, klasyczne projekty w drewnie lub szkle. Najważniejsze to wycelować w odpowiadający nam styl i się go trzymać.

Meble kuchenne na wymiar od Black Red White

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White

Na początku zobaczmy, co dominuje w naszej kuchni, jaką mamy zastawę, jakie sztućce, co nam się najlepiej sprawdza. Atutem jest to, że wyposażenie kuchni w niezbędne akcesoria możemy postępować powoli i to, że nie musimy mieć wielu przedmiotów naraz, więc ich zdobywanie można rozłożyć w czasie. Sporo sklepów oferuje kompletne zestawy w określonej konwencji. Dla zainteresowanych: fabrykaform.pl/koziol-k637.html.

Zastanówmy się, czy chcemy ją zachować i iść w jednolitą klasykę, czy chcemy nieco zaszaleć i wprowadzić do naszej kuchni oryginalny design, radosną kolorystykę i ezoteryczne pomysły projektantów. Na wyposażenie kuchni składają się przedmioty duże, jak sprzęty AGD oraz rzeczy małe, jak dodatki. Dodatki akcesoria yerba mate możemy zmieniać częściej, więc to nimi możemy nadawać styl naszej kuchni. Możemy przykładowo rozpocząć od tego, co umieszczamy na jadalnym stole. Wielokolorowe, radosne podkładki pod talerze z powodzeniem ocieplą całe wnętrze, nie tylko naszą jadalnię. Koziol ma w swojej ofercie spory wybór podkładek z wielu tworzyw – silikonowe, plastikowe czy materiałowe. Więcej o tym: fabrykaform.pl/kuchnia_jadalnia-k380.html.

Wszystkie w żywych kolorach. Na każdym stole gości najczęściej pieprzniczka, solniczka czy oliwa w szklanej butelce. One też mogą upiększyć stół, jeśli postaramy się o przyjemne dla oka modele w zabawnych kształtach. Klips do serwetek z króliczymi uszami lub otwieracz do butelek z oczami żaby albo solniczka i pieprzniczka przybijające sobie piątki – Koziol wydaje się mieć niczym nieskrępowaną wyobraźnię! Kuchnia i jadalnia nabiorą zupełnie innego charakteru, jeżeli wprowadzimy tęczowe elementy również na półkach.

Ciekawe dzbanki i zabawne kubki oraz ozdobne pudełka do przechowywania produktów sypkich będą codziennie cieszyły oko. Kolorowe patyki do koreczków w miejsce zwyczajnych, drewnianych wykałaczek albo miseczki na przekąski w miejsce orzechów w puszce zostaną hitem każdej każdego przyjęcia i zostaną docenione przez gości!

Kolorowe torebki marki Authentics

Autor: Authentics
Źródło: Authentics

Jeżeli tylko lubimy dodatki z fantazją, postawmy na oryginalność i wysoką jakość. Produkty, których codziennie używamy z przyjemnością, bardzo długo będą nam służyć, jeżeli wybierzemy je uważnie i postawimy na zaufane marki.