Nagraj niesamowite video poprzez GoPro

Fascynaci nagrywania ekstremalnych faktów sportowych doczekali się asortymentu zaprojektowanego wyjątkowo dla nich. Kamery cyfrowe GoPro z zestawu Hero3 spełniają wysokie kryterium przydatności, a dzięki zaawansowanej technologii zadziwiają niebywałą jakością filmów i zdjęć w różnorodnych rozdzielczościach i w jakości znacznie przewyższającej aktualny standard FullHD. Kamera GoPro Hero3 jest reprezentatywną dziedziczką modelu Hero2. Została wyposażona w obiektyw złożony z sześciu części, w tym w soczewkę asferyczną, która w połączeniu z możliwością dowolnego ustawienia pola widzenia kamery zapewnia właścicielowi rejestrowanie filmów z różnych perspektyw i pod odmiennym kątem.

GoPro Hero3 mimo zróżnicowania nowoczesnych funkcji jest mniejsza, lżejsza i skuteczniejsza od prekursorki. Na rynku dostępna jest w trzech opcjach: White, Silver i Black Edition. Każda z nich ma wmontowany ultranowoczesny sensor CMOS, którego rozdzielczość to odpowiednio: 5Mpix, 11Mpix lub 12Mpix. Ponadto, sprzęt daje możliwość filmowania w jakości FullHD. Najdroższa z wersji – seria Black Edition () zachwyca możliwością nagrywania filmów o rozdzielczości 4K – model rejestruje dwukrotnie więcej szczegółów niż w obecnie używanym standardzie FullHD – jak i efektem SlowMotion (nagrywanie w zwolnionym tempie) przy niskich rozdzielczościach.

kamera sportowa GoPro

Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com

Kamery GoPro Hero3 mogą się też poszczycić trwałą i wodoodporną obudową, która umożliwia filmowanie i tworzenie zdjęć nawet do sześćdziesięciu metrów pod wodą. Pojedynczy model ma umieszczone dostępne przyciski, które uszczęśliwią miłośników sportów zimowych, bo można je obsługiwać nawet w rękawicach. Ponadto, sportowe kamery (zobacz – mini kamera wifi z czujnikiem ruchu) GoPro zostały skonstruowane tak, by do maksimum ograniczać szumy wiatru orazzapewnić użytkownikowi niezrównaną jakość dźwięku.

Czym jeszcze wyróżnia się seria Hero3 na tle starszych kamer GoPro? Z użytecznych nowych rozwiązań powinniśmy wspomnieć o funkcji WiFi, która gwarantuje bezprzewodowe przesyłanie filmów czy zdjęć i może być kontrolowana przez smartfony oraz tablety, wyposażone w system iOS lub Android. Ponadto, kamery mają slot na karty microSDHC/XC, dzięki czemu obsługują karty o łącznej pojemności do 64GB. Zainstalowane w kamerze wyjście micro HDMI umożliwia odtwarzanie zdjęć i filmów na telewizorach bez konieczności korzystania z komputera.

Firma zadbała też o najszerszy na rynku asortyment akcesoriów do mocowania kamer na rozmaitych powierzchniach. Wśród propozycji znajdują się, m.in.: mocowanie na kask wentylowany, mocowanie na kask pełny, zaczep na głowę, uchwyt na klatkę piersiową oraz przyssawki do szyby, odporne nawet przy prędkości 240km/h! Ponadto, dostępne są też: wyświetlacz czy wypornościowa tylna ścianka, dzięki której można łatwo zlokalizować kamerę, jeśli ta, np. odczepi się od deski surfingowej (co i tak jest bardzo mało prawdopodobne), bo będzie unosiła się na powierzchni wody.

jvc gc-xa2 adixxion

Źródło: Kamerynakask.pl

Kamery GoPro Hero (zobacz na: ) to idealny sprzęt dla profesjonalnych klientów. Najdroższa z opisywanych – GoPro Hero Black Edition już została prawdziwym zwycięzcą w zestawieniu z kamerami tej samej klasy i cieszy się niebywałą popularnością wśród odbiorców. I nic w tym dziwnego, ponieważ ma do zaoferowania naprawdę sporo przydatnych funkcji. Dzięki niej dostępne jest nie tylko nagrywanie w jakości 4K, lecz zapis obrazów i filmów z prędkością trzydziestu klatek na sekundę. Kamery Hero3 to zupełnie nowe oblicze filmowania oraz kolejny krok w stronę realizowania wymagań fotografujących.