Kwiaty w przydomowym ogrodzie są piękną ozdobą lecz mogą także być inwestycją

Mimo, że za oknem z każdym dniem dnia ubywa, a zimne poranki i wieczory mówią dość dosłownie o tym, że nadchodzi jesień
Nasze ogródki zmieniają swój kolor. Większość kwiatów już przekwitła.

Zaczyna być już inaczej. Jesień może jednak oczarować.

Chcielibyśmy Cię zaprosić do równie ciekawych postów, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę gry maszyny i oglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

Jeżeli tylko ofiaruje nam kilka promieni słonecznych, nasze oko z trudem dostrzega urok płomiennych barw listowia drzew i krzewów ozdobnych. Jesień jest niezwykła. Atrakcyjne drzewa i krzewy, jakie razem z kwitnącymi wczesną jesienią hortensjami, ozdobnymi trawami dają za prawdę spektakularny, wręcz ognisty efekt. Kwiatami, które cieszą nasze oko aż do wczesnych mrozów są chryzantemy ogrodowe. Zwane są również złocieniami a wszak to śliczne niezwykłe, różnorodne rodzaje kwiatostanów, ogromna gama Kolorów i niezwykle długie i obfite kwitnienie zadecydowały o ciągłej popularności tych kwiatów – zobacz tę podstronę.

chryzantemy ogrodowe

Autor: STARS FOR EUROPE
Źródło: STARS FOR EUROPE
obrazeczek - dekoracje

Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com

Chryzantemy mają także drugą jakże istotną w polskiej tradycji funkcję. Wszak 1 listopada już całkiem blisko a kwiaty te to chyba symbol tego naszego święta. To symbol naszej pamięci o zmarłych. Zawsze na groby tych którzy odeszli szukamy odpowiednich roślin. Bez wątpienia największą popularnością w tym czasie cieszą się chryzantemy. Przycmentarni sprzedawcy oferują nam setki różnorakich odmian, różniących się nie tylko barwą, ale też wielkością paków i całej rośliny – polecam.

Jeśli zdecydujemy się udekorować pomniki naszych bliskich stawiając chryzantemy sprzedaż jest prowadzona w tym czasie dokładnie w każdym miejscu. Istotne by sprzedawca był rzetelny i zaproponował nam dobre kwiaty. A może udekorować groby chryzantemami z własnego ogródka? Wybór należy do nas.