Masz w domu kilkunastolatka? Zadbaj o odpowiednie meble do jego pokoju

Kiedy mamy dzieci, mamy szansę być świadkami jak z niewielkich niemowlaków przemieniają się w dorosłe osoby. Mimo iż raduje nas ta tendencja, łączy się ona także z wieloma obowiązkami. Jeżeli pragniemy, aby każde dziecko czuło się komfortowo u siebie w pokoju, musimy podążając za jego wiekiem, zmieniać aranżację w jego pokoju. Tak jak małą dziewczynkę może cieszyć pastelowy pokój z dużą ilością maskotek, tak nastolatka nie będzie z tej przyczyny za bardzo ukontentowana. Dlatego należy raz na jakiś czas zmienić aranżacje.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście współcześnie w wielu salonach, możemy znaleźć meble do pokoju młodzieżowego, w wielu wariantach. Przy wyborze należy ostatnie słowo powierzyć naszemu nastolatkowi, bowiem jest on na tyle dorosły, że powinniśmy liczyć się z jego zdaniem. Oczywiście wybór konkretnych mebli będzie zdominowany poprzez przestrzeń, którą posiadamy do dyspozycji. W małym pomieszczeniu, będziemy musieli wspomóc się trochę większą kreatywnością, żeby umieścić w nim wszystkie potrzebne akcesoria, nie pomniejszając przy tym wnętrza.
Możemy zakupić gotowe meble do pokoju młodzieżowego, lub zamówić je na miarę u stolarza. Druga opcja będzie nieco bardziej droga, jednak w niektórych przypadkach także jedyna słuszna. Jeżeli mamy bardzo wysokie mieszkanie, możemy zainstalować w pokoju dziecka antresolę. Dzięki niej uzyskamy bardzo dużo przestrzeni, oddzielając część sypialną od części do nauki. Możemy u góry umieścić łóżko a na dole biurko, lub na odwrót – wszystko zależy od tego, jaką wysokość mamy do zaadaptowania- meble do pokoju nastolatka.

Jeżeli chcemy nabyć meble skup starych mebli Warszawa do pokoju młodzieżowego, powinniśmy słuchać naszego dziecka, to ono będzie przebywać tam, także powinno móc zadecydować o końcowym rezultacie. Poza tym, warto zastanowić się, czy chcemy zakupić gotowe zestawy mebli w sklepie, czy raczej zlecić ich wykonanie u stolarza.