Na co pomaga olej arganowy? Dlaczego warto go używać Jakiego rodzaju ma plusy?

Arganowy olej to jeden z droższych i docenianych olejów na świecie. Tworzy się go z owoców arganii żelaznej, a do produkcji 1 litra olejku tłoczonego na zimno należy zużyć aż trzydzieści-trzydzieści pięć kg

mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Można wyróżnić dwa typy takiego olejku – spożywczy i kosmetyczny.

Intrygują Cię opisywane tutaj sprawy? Jeśli tak, to kliknij jeszcze ten odnośnik – są tutaj ważne informacje, które również Cię zainteresują!

Jeden z nich wytwarza się z prażonych nasion drzewa arganowego, najbardziej często ma ciemnozłoty kolor, a też oryginalny orzechowy smak. Ten drugi wykorzystywany w kosmetyce, wytwarza się z nieprażonych nasion, jest dużo jaśniejszy. Olej arganowy popularny jest w Maroku od bardzo dawna, od ponad 1000 lat – olejek arganowy do ciała.

Jest bardzo bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe, jak i witaminę E, tak więc jego wpływ na cerę obejmuje walkę z suchością, jak i szorstkością, ale także zmniejsza blizny lub zmarszczki. Kiedy jest przyjmowany doustnie to znacząco zmniejsza poziom szkodliwego cholesterolu, polepsza krążenie i oraz polepsza system odpornościowy. Olej arganowy jest tłoczony na zimno, a to po to aby zachować najbardziej ważne właściwości orzechów – czysty olejek arganowy.
Niektórzy producenci robią to troszkę inaczej, a więc tłoczą z uprażonych orzeszków. Może to poprawiać walory aromatyczne (Sklep Organique >> ciekawy serwis), ale z drugiej strony likwidować część aktywnych, bardzo cennych dla dobrej kondycji substancji. Każdy powinien stosować tego typu olejek, ma cudowne właściwości.

Ma zawarte w składzie tego typu substancje jak stygmasterol, tirukallo i witamina E, które regenerują naskórek, wzmacniają komórki, ponadto olejek taki ma właściwości przeciwzapalne, jakie chronią skórę przed oraz po opalaniu. To wszystko pokazuje, że jest to olejek warty uwagi, jakiego stosowanie poprawia nasze zdrowie.