Jakiego rodzaju będą najskuteczniejsze sposoby na walkę z domowymi owadami?

W naszych domach czasem zadomowią się niewielkie, ale niezwykle męczące stworzenia, które wyrządzają bardzo wiele szkody w gospodarstwach domowych. Mogłyby też przenosić niebezpieczne dolegliwości.

insekty

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Nowoczesne rozwiązania w bateriach Oras to wygoda w przygotowaniu kąpieli

Autor: Oras
Źródło: Oras
Wszystkie insekty bardzo lubią niewietrzone miejsca i ciemne oraz lubią też dość wysoką temperaturę około 20 stopni. Insekty mogłyby żyć w jadalni, w łazience a nawet w sypialni. Najskuteczniejszą bronią w walczeniu z insektami jest utrzymywanie suchości i czystości w pomieszczeniach, zalepianie szpar, wietrzenie oraz cykliczne przeglądanie naszych zapasów. Powinniśmy również pozbywać się zepsutych produktów. Gdy już insekty u nas się pojawią, należy w takiej sytuacji prędko się ich pozbyć. W sklepach dzisiaj moglibyśmy spotkać bardzo dużo specjalistycznych granulek, proszków czy aerozoli. Najskuteczniejszymi metodami na walkę z owadami są domowe sposoby wypróbowane przez nasze babki i prababki, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Gniazda mrówek moglibyśmy efektywnie zniszczyć, gdy zalejemy je wrzątkiem lub peleciarka do słomy wodą z octem. Efektywnie można by się pozbyć mrówek zostawiając także w miejscach ich wycieczek połówkę cytryny do chwili, aż ta cytryna spleśnieje.
Karaluchy jest to plaga lokali w miastach. Szczególnie takich lokali, które są usytuowane w sąsiedztwie barów, restauracji czy zsypów śmieci. Karaluchy mogą żyć w suterenach, piwnicach oraz w każdym miejscu tam, gdzie jest wilgotno, ciemno i ciepło. Można by je także napotkać tam, gdzie przechowywane są świeże warzywa. Do tępienia karaluchów używane są przeróżne trutki, lecz najskuteczniej zadziała jednak gazowanie domu dwusiarczkiem węgla. Karaluchy są insektami bardzo odpornymi na wszelkie trucizny, które stosowane są przez człowieka.

Walka z tymi insektami jest niezwykle trudna, a pozbycie się ich z naszego mieszkania jest wielkim sukcesem. Na mole niszczące nasze ubiory najskuteczniejsze są gazety oraz lawenda. Te insekty nie lubią zapachu farby drukarskiej. Należałoby zatem zimowe, wełniane ubrania owinąć gazetami.